Geocaching International Film Festival EVENT Tuchola 2018 już za nami!

Wspaniałą grupa przyjaciół  w sobotę spotkali się właśnie w naszym pięknym miasteczku, ściślej, w naszym muzeum. Przyjechali z najdalszych zakątków, a łączy ich pasja – GEOCACHING.

Historia geocachingu trwale związana jest z odkodowaniem zakłócanego wcześniej sygnału wysyłanego przez satelity do odbiorników GPS. Miało to miejsce 3 maja 2000 r. Zaraz następnego dnia pasjonat sprzętu GPS, Amerykanin Dave Ulmer, ukrył w lesie wiadro i podał jego współrzędne na grupie dyskusyjnej użytkowników GPS. Pojemnik wypełnił różnego rodzaju przedmiotami mającymi zachęcić innych do poszukiwań. W ciągu następnych dni kolejni ludzie znajdowali pojemnik używając wskazań swoich odbiorników GPS i dzielili się swoimi przeżyciami na wspomnianej grupie dyskusyjnej. Zainspirowani pomysłem kolejni entuzjaści zaczęli umieszczać swoje skrytki i publikować do nich współrzędne. Tak narodziły się zalążki geocachingu. Wkrótce zaczęły powstawać specjalne serwisy poświęcone tylko i wyłącznie tej zabawie. Jako pierwszy powstał serwis Geocaching.com (2. Września 2000 r.), który posiada obecnie najliczniejszą bazę skrytek na całym świecie. Prócz niego powstały dwa inne globalne serwisy: Navicache i Terracache, jednak nie osiągnęły one dużej popularności. Szereg krajów posiadają własne, lokalne serwisy geocache.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tej grze? Odwiedź to miejsce – KLIK


(RED.)

Next Post

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI NA BIEŻNI

pon Lis 12 , 2018
Na świętowanie odzyskania przez Polskę 100 lat temu Niepodległości, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi zaprosił wszystkich na stadion, do przebiegnięcia 1918 metrów.

Dla zainteresowanych

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook