26 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

GŁÓWKA – to kiedyś będzie świat ludzi spełnionych

2 min read

Główka? Gdzie to jest? Wieś, osada, siedlisko? Włącz nawigację, odszukaj to miejsce i pojedź tam, zrób wiele zdjęć, włączymy je do naszej bazy. Ford odjechał, a dwa dni później, na moim biurku, ziścił się prawdziwy cud.

Głupio przyznać, w Główce nigdy nie byłem, a jeżeli nawet, to jej… nie zauważyłem. Ot, przypadłość człowieka, który w swojej pracy wykorzystuje komputery, GPS-a i telefonię komórkową (choć niechętnie). Jeżeli któreś z tych ogniw komunikacji zawodzi, to takie miejsce nie istnieje. Główka, zdaje się być takim miejscem i to okazuje się być prawdziwym skarbem. Jeżeli dołączyć do tego plenery i infrastrukturę, której prawię nie ma, to można o Główce powiedzieć tylko jedno, to miejsce jest cudem i to z potencjałem, którego daremnie szukać pod innymi szerokościami geograficznymi Polski.

Mam wrażenie, że mieszkańcy tej uroczej wioski nie do końca wiedzą, jakie mają szczęście. To w przyszłości będzie prawdziwa enklawa dla ludzi, którzy w tym zabieganym świecie, mają coraz większy problem w odnalezieniem spokoju i gdzie jest pewność, że cywilizacja pozostaje sto kilometrów dalej. Mieszkańcy Główki będą mieli swoją szansę, ba, mało tego, już jej poszukują!

Ktokolwiek to zrobił, zrobił to świetnie – Główka jest obecna w Internecie. Istnieje specjalny profil w najpopularniejszym portalu społecznościowym świata. Strona ta jest regularnie aktualizowana. To nie wszystko, powstało nawet piękne forum internetowe, gdzie zarówno mieszkańcy, jak i sympatycy, mają szansę wymiany poglądów i uwag.

Równie pasjonującą jest historia Główki, której nazwa ma bardzo ciekawą genezę. Mając ten podstawowy zasób informacji dochodzimy do wniosku, że ta maleńka wieś w malowniczej gminie Śliwce, prawie wolnej od bezrobocia, jest swoistym cudem w centrum Borów Tucholskich.

Witryna. ( aby obejrzeć tę witrynę musisz być użytkownikiem Facebooka)

Forum.

Mnogość zdań traktujących o Główce są niczym, kiedy otworzymy galerię fotografii, które wykonano tam o różnych porach dnia i… nocy. Istnieje tylko jedno porównanie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenosimy się do tajemniczego, wręcz bajkowego świata, równie pasjonującego, co filmowa Narnia. Krzysiu, jak zawsze…, dobra robota.

Postanowiłem, to właśnie tam powstanie jeden z odcinków naszego cyklu pt. „Nasze Bory są fajne…”.

_____________

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook