22 września 2020

Gm. Gostycyn. Plaża z niebywałym potencjałem

2 min read

Plaża w Wielkim Mędromierzu, to obiekt, który zwyczajnie fascynuje. To miejsce jest prawdziwą kopalnią pieniędzy, jeżeli jego przeznaczenie gruntownie przemyślimy.

Gmina Gostycyn bardzo ucierpiała podczas ostatniego kataklizmu pogodowego, ale sytuacja powoli wraca do normy i… bardzo dobrze, świadczy to tylko o dobrej pracy lokalnych samorządowców. Ta gmina, jest wymarzoną do uprawiania turystyki i odpoczynku o każdej porze roku, niestety, trzeba troszeczkę inwestycji, bo baza jeż jest i to jaka!

TOKiS odwiedził dzisiaj Wielki Mędromierz, ściślej plażę w opłotkach tej miejscowości, jest fascynująca pod każdym względem. Poniesiono tutaj spore koszty, jest świetna droga, łatwy dostęp do wody (piękne jezioro), zachował się drzewostan i istnieją wiaty, choć uszkodzone przez troglodytów, ale takie są uroki obiektów położonych w pewnym oddaleniu od siedzib ludzkich.

A dlaczego ten obiekt ma służyć wyłącznie mieszkańcom? Jest na tyle wielki, że można tutaj upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu. Plaża aż prosi się o to, aby stworzyć tutaj kamperowisko z prawdziwego zdarzenia oraz pole namiotowe. Symboliczne ogrodzenie, łaźnia, toalety, słupki energetyczne, dostęp do wody bieżącej przy nich, odrobina wkładu w pomosty i mamy prawdziwy raj dla szukających wypoczynku na łonie natury. A kto ma większe aspiracje, do pobliskich ośrodków ma zaledwie kilka kilometrów. Oczywiście, potrzeba kogoś, kto o obiekt zadba, będzie jego gospodarzem, ale to nie wydaje się być problemem. Jeżeli do tego dołączymy właściwie prowadzoną akcję promocyjną o szerokim zasięgu, można powtórzyć sukces podobnych obiektów np. z rejonu Chojnic.

Warto spróbować.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook