18 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Gm. Kęsowo. Kolejne pieniądze dla strażaków

2 min read
Gmina Kęsowo pozyskała fundusze na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych, tym razem z Ministerstwa Sprawiedliwości, a dokładnie z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości.

Łączna wartość wsparcia wynosi 43 000 zł, z tego kwota 2 000 zł stanowi wkład własny Gminy Kęsowo.
Za te fundusze zostanie zakupiony sprzęt i umundurowanie specjalistyczne, które będzie wykorzystywane głównie do działań ratowniczych przy zdarzeniach drogowych, ale także do innych akcji, do których dysponowane będą jednostki.
Warto podkreślić, że tylko w tym roku udało się pozyskać zewnętrzne dofinansowania na doposażenie jednostek OSP wynoszące ponad 94 000 zł, a także zakończono kolejny etap budowy garażu dla jednostki OSP w Żalnie o wartości 25 000 zł.
Remiza w Żalnie. Fot. Mariusz R.Fryckowski
Dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości dla jednostek OSP zostanie zakupione:
  • – OSP w Piastoszynie defibrylator AED dostosowany także do ratownictwa pediatrycznego, torba medyczna PSP R1, deska ortopedyczna, zestaw szyn Kramera oraz rozpieracz kolumnowy do urządzenia hydraulicznego LUCAS, który jest już na stanie tej jednostki,
  • – OSP w Kęsowie 2 komplety specjalistycznego umundurowania z hełmami (nowy typ) oraz węże,
  • – OSP w Drożdzienicy bosak dielektryczny, przecinarka do betonu i stali oraz urządzenie hooligan,
  • – OSP w Żalnie lampa oświetleniowa, 2 komplety umundurowania specjalistycznego wraz z hełmami, specjalistycznym obuwiem i rękawicami.
Gmina Kęsowo jest w trakcie realizacji stosownych procedur i w miesiącu grudniu sprzęt zostanie zakupiony i przekazany w/w jednostkom.

(red.)

FB Kęsowo
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook