5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Gm. Kęsowo. Rozpoczęto remont kolejnego odcinka drogi

1 min read

Budując i remontując drogi w takim tempie, gm. Kęsowo już wkrótce będzie miała i ten problem „z głowy”.

Mieszkańcy sołectw Drożdzienica i Pamiętowo przeznaczają corocznie ponad 80 % Funduszy Sołeckich na remonty i budowy nowych dróg na ich terenie.

Od 25 września 2018 r. w Drożdzienicy przy pomocy mieszkańców oraz Zakładu Komunalnego w Kęsowie, rozpoczęto remont 400 metrowego odcinka drogi na wybudowanie pod Radzim, do dwóch gospodarstw rolnych. Do utwardzenia tej drogi wykorzystano prawie 300 ton gruzu budowlanego zakupionego z zeszłorocznego funduszu sołeckiego za kwotę 14500 zł. Końcowego zagęszczenia utwardzenia podjęła się firma Partnertech Stabiterra Sp. z.o.o. z Bydgoszczy.


Od 24 września 2018 r. rozpoczęto „przebudowę (modernizację) drogi gminnej w Drożdzienicy – część I” w nowatorskiej w skali województwa technologii, połączenia stabilizacji chemicznej z wierzchnią warstwą betonu wałowanego dostarczonego przez spółkę LAFARGE. W tym przypadku chodzi o ponad 300 metrowy odcinek wiodący do trzech gospodarstw na wybudowanie w Drożdzienicy pod Pamiętowo. Zadanie jest dofinansowane z Funduszu Ochrony Gruntów rolnych. Wartość całego przedsięwzięcia to 171 316,86 zł, a wykonuje je firma Partnertech Stabiterra Sp. z.o.o. z Bydgoszczy.


(red.)

FB Gm.Kęsowo

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook