25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Gm. Lubiewo. I semestr Uniwersytetu Dziecięcego zakończony

2 min read

W minioną sobotę (2 marca) zakończyliśmy I semestr Uniwersytetu Dziecięcego WSG filii w Lubiewie.

Przypomnijmy, na zaproszenie Wójta Gminy Lubiewo w październiku ub. roku, do wstąpienia w szeregi studentów Uniwersytetu Dziecięcego zgłosiło się 62 dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Przeprowadzone negocjacje z Wyższą Szkołą Gospodarki w Lubiewie zaowocowały  podpisaniem przez zainteresowane strony w dniu 15 października br. umowy o współpracy na organizację i realizację programu edukacyjnego.

Główną ideą działalności uniwersytetu jest wprowadzenie najmłodszych uczestników do przygody jaką jest nauka, a także kształtowanie pozytywnych odczuć wokół nauki, które mają znaczący wpływ na przyszłość edukacyjną dziecka. Dla najmłodszych „zabawa
w studiowanie” to atrakcyjne wzbogacenie poznawanych w przedszkolu czy szkole tajników wiedzy. Podczas kilku spotkań młodzi studenci mieli okazję nie tylko wysłuchać ale również bardzo aktywnie uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez kadrę naukową Wyższej Szkoły gospodarki w Bydgoszczy. Tematyka była bardzo różna, ale zawsze ciekawa, wzbudzająca zainteresowanie i niebywałe emocje. Uczestnicy poznali m.in.: poczet królów polskich, świat poduszkowców i innych zabawek fizycznych, jak być strażakiem. Największym zainteresowaniem cieszył się wykład „Gry komputerowe przyszłości, czyli trochę inaczej o EEG, okulografii i kontrolerach mózgu”. Z brzmienia nazwy, wykład wydawałby się trudny i skomplikowany, ale nie dla naszych studentów. Bardzo aktywnie uczestniczyły w prowadzonych przez wykładowcę doświadczeniach, bardzo trafnie odpowiadały na pytania, a swoimi pytaniami nie raz „zaginały” wykładowcę, zresztą nie tylko tego wykładu.

Ze strony urzędu gminy, uczestnicy bawili się na zorganizowanym balu karnawałowym, pełnym dobrej zabawy, muzyki, konkursów, niespodzianek i dobrego poczęstunku przygotowanego przez rodziców, którym serdecznie dziękuję. Semestr zakończyliśmy wspólnym wyjazdem do Świecia, gdzie jedna grupa dzieci mogła skorzystać z atrakcji pływalni, a druga przeżywała różne emocje na filmie „Corgi – psiak królowej”.

Przed nami nowy semestr, przewidziane są również atrakcje wyjazdowe, a przede wszystkim  wykłady, tj. „Kreatywny gracz – stwórz własną grę planszową”, „Umysł jak Ferrari”, „Fascynujący świat kryminalistyki”, „Niesamowita Australia” i „Bon ton czyli savoir-vivre dla dzieci”. Zapowiada się ciekawie, tym bardziej zapraszamy nowych słuchaczy.

Wszelkich informacji udziela koordynator UD w Lubiewie: Wioletta Szymczak osobiście
w Urzędzie Gminy lub tel. 512 864 125.


Wioletta Szymczak

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook