14 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Gm. Śliwice i problem z przejazdem kolejowym

1 min read

Gmina Śliwice przechodzić będzie prawdziwy renesans, a to za sprawą budowy linii kolejowej. Docelowo pojawi się tam nawet 60 pociągów na dobę, a to oznacza kłopoty. Jednym z nich jest przejazd kolejowy na uczęszczanej przez tysiące samochodów trasie, gdzie utrudnienia w ruchu mogą sięgać nawet 10 godzin! Problem w tym, że powinien być bezkolizyjny. Powinien… ale czy będzie?

Od dłuższego czasu trwają rozmowy i wymiana dokumentów pomiędzy tucholskim starostwem, gm. Śliwice, a PKL – kolejarzami. Zbliża się realizacja potężnej inwestycji. Na całym świecie kolej stanowi nerw gospodarki i wszystkie ośrodki położone wzdłuż uczęszczanych linii kolejowych odżywają. Swoją szansę mają Śliwice, miejscowość, która mile zaskakuje turystów. Kto wie, być może w przyszłości, stolicę borów przeniesiemy właśnie tam? W naszym nieszczęśliwym kraju, wszystko jest możliwe.

A teraz…, Drogi, zainteresowany sprawą Czytelniku odrobinę się wysilisz, bo przeczytanie dokumentów ze zrozumieniem spowoduje, że sam wyciągniesz wnioski. To taka niewielka innowacja, która odbiega od interpretowania całej sprawy wyłącznie przez autora. Miłej lektury.


(red.)

Dziękujemy za pomoc w stworzeniu tego materiału.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook