25 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Gmina Gostycyn powróci na mapę przejazdów pociągów? Jest taka szansa!

2 min read

„W połowie marca PKP – PLK ogłosiły listę projektów na nową perspektywę unijną 2021 – 2027. W naszym województwie na tej liście znalazło się połączenie Koronowa z Bydgoszczą wraz z rewitalizacją odcinka Koronowo-Tuchola” – napisała jedna z lokalnych, gazet.

Cóż to oznacza? Ledwie ostygły silniki naszego drona po sfilmowaniu stacji w Pruszczu – Bagienicy, a tu pojawiają się tak ważne dla gminy Gostycyn informacje! Okazuje się, że samorządowcy gminni od lat walczyli o to, aby przywrócić ruch nie tylko na zapomnianej trasie, ale również na linii prowadzącej do Bruchniewa.

Niestety, część szyn zdołano zdemontować, ale resztę, dzięki pismom wójta, udało się uratować, ale to sprawa na później. Ważne jest to, że trasa Koronowo – Tuchola ma szansę być nie tylko trasą spacerowo – turystyczną, być może przywrócone zostaną tutaj regularne kursy pociągów!

Zgodnie z naszymi rozważaniami możliwe jest stworzenie w Pruszczu stacji / skansenu, gdzie można ustawić specjalne wagony typu „pullmann”, które stałyby się swoistymi hotelami. Wśród nich znalazłby się wagon słynnego „Warsu”, gdzie serwowano by posiłki dla gości. Swojej świetności doczekałyby się także budynki dworcowe w których można stworzyć wyjątkowe atrakcje. Rozumiemy przez to, że Pruszcz rzeczywiście podzieliłby los słynnego Wolsztyna, który słynie z pasjonatów kolejnictwa powiększonych o drezyniarzy, którzy już dzisiaj są tutaj obecni.

W związku z przyszłymi zmianami powołany zostanie zespół, do którego zaproszenie otrzymają wszyscy, którym leży na sercu reaktywowanie dawnej linii. Nie trzeba dodawać, że gdy inwestycja zostanie zakończona, prócz miejsc pracy, wzrośnie znaczenie całej gminy! Piękna perspektywa, warto o nią zawalczyć.


(mrf.)

Cyt. Gazeta Pomorska

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook