1 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Gmina Lubiewo postawiła na sport i otrzymała kolejne dofinansowanie!

2 min read
 Gmina Lubiewo nie przepuści żadnej okazji do pozyskania dodatkowych środków finansowych. Tym razem na zajęcia sportowe i naukę pływania.

Projekt „Szkolnych Klubów Sportowych” – dotacja została przyznana na realizację dodatkowych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży prowadzonych w szkole przez nauczycieli w-fu. Zajęcia realizowane będą w 4 grupach 25 – osobowych (po dwie na każda szkołę), dwa razy w tygodniu od marca do grudnia. Łącznie zostanie zrealizowanych 280 godzin zajęć sportowych w unihokeja, piłkę nożną i siatkówkę. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a projekt realizowanych jest w ramach programu „Szkolny Klub Sportowy” współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Związków Sportowych i Gminę Lubiewo.
Projekt „Umiem pływać” – dotyczy systematycznej nauki pływania i skierowany jest do uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Gmina Lubiewo zgłosiła wszystkich uczniów klas III z Lubiewa, Bysławia i Suchej. Łącznie 6 grup po 15 osób. Niestety, dofinansowanie otrzymaliśmy tylko na dwie grupy (po jednej dla każdego z Zespołu Szkół). Dzieci naukę pływania, pod nadzorem instruktorów będą pobierać na basenie w Świeciu, a dotacja zostanie przeznaczona na wynagrodzenia dla opiekunów i instruktorów. Gmina zaś zapewni i opłaci wszystkie przejazdy (łącznie 20 wyjazdów do Świecia i powroty). Dzieci z Zespołu Szkół w Lubiewie będą jeździły na basen od marca do czerwca, natomiast dzieci z Zespołu Szkół Bysławiu, od września do grudnia. łącznie każda grupa odwiedzi basen po 10 razy. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki i Gminę Lubiewo.


Mat. nadesłane.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook