„Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Tucholi” podsumowała ubiegły rok

Promocja produktów i potraw borowiackich, organizacja licznych imprez, spotkań i festynów integracyjnych na rzecz lokalnej społeczności – to w wielkim skrócie podsumowanie ubiegłorocznej działalności Stowarzyszenia „Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Tucholi”.

We wtorek (20.03) w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Tucholi odbyło się Walne Zebranie Delegatów tej organizacji. Wśród zaproszonych gości byli burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Cieślewicz oraz prezes Banku Spółdzielczego w Tucholi Bogumiła Bełdzikowska.

„Z uwagą wysłuchałem sprawozdania z działalności stowarzyszenia w ubiegłym roku i muszę przyznać, że tych różnych inicjatyw, spotkań, działań było bardzo dużo. Wszystko to służy naszemu społeczeństwu i za to bardzo Paniom dziękuję. Liczę również na dalszą tak owocną współpracę” – podkreślił burmistrz.

„Muszę przyznać, że jesteście Panie najsmaczniejszym stowarzyszeniem” – mówiła żartobliwie Bogumiła Bełdzikowska, prezes BS w Tucholi – Zawsze podziwiam Waszą pracę, zwłaszcza podczas dożynek, kiedy bogato zastawione i pięknie ozdobione są stoły.

Wśród imprez, które zorganizowały poszczególne koła gospodyń, były m.in. zabawy karnawałowe dla dzieci i dorosłych, Dzień Babci, spotkania walentynkowe, Dzień Kobiet, majówki, Dzień Dziecka, Matki i Ojca, Dzień Seniora i Andrzejki.

Członkinie stowarzyszenia brały również udział w wydarzeniach promujących kulinarne dziedzictwo Borów Tucholskich. Mowa tu m.in. o Targach „Lato na wsi” w Minikowie (KGW z Kiełpina wzięło udział w konkursie kulinarnym) czy Jarmarku Adwentowym w Przysieku (swoje wyroby prezentowało koło z Bladowa).

Co roku panie z pełnym zaangażowaniem uczestniczą w imprezach organizowanych latem w Tucholi. Są to: Historyczny Pochód Borowiaków, Dzień Folkloru Borowiackiego i Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej.

Warto podkreślić, iż od ubiegłego roku stowarzyszenie ma nową siedzibę w budynku tuż obok Urzędu Miejskiego. Na co dzień swoją działalność prowadzi tu Koło Gospodyń Wiejskich w Tucholi.

„Serdecznie dziękujemy Panu burmistrzowi za osobiste zaangażowanie w urządzenie nam nowych pomieszczeń. Dziękujemy za ich remont i wyposażenie” – mówiła przewodnicząca stowarzyszenia Zenobia Majka.

Dodajmy, że tucholskie koło w tym roku obchodzić będzie zacny jubileusz – 90-lecie istnienia. Świętować będzie również koło w Legbądzie, które obchodzi 70-lecie.


(red.)

tuchola.pl

admin

Next Post

PREZYDENT RP, PAN ANDRZEJ DUDA ODWIEDZIŁ DZISIAJ TERENY ZNISZCZONE PRZEZ NAWAŁNICĘ

wt Mar 20 , 2018
Dzisiaj w Suszku, Mylofie, Rytlu oraz w Brusach  pojawił się Pan  Prezydent Andrzej Duda. Mija właśnie siedem miesięcy od nawałnicy, która zrujnowała tę część województwa. Żałujemy, że nie odwiedził Tucholi, ale…

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook