18 kwietnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Gminne eliminacje Turnieju BRD w Cekcynie

1 min read

Policjant tucholskiej drogówki był głównym sędzią gminnych eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyły się  w Cekcynie.

 

Uczestnicy rozgrywek rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz prezentowali umiejętność jazdy na rowerze po torze przeszkód.  Drużyna, która zwyciężyła w gminnych eliminacjach weźmie udział w kolejnym etapie turnieju.

W Cekcynie odbyły się gminne eliminacje  Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rozgrywkach wzięły udział czteroosobowe drużyny szkół gminy Cekcyn.

Każdy uczestnik konkursu musiał rozwiązać test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Dziesięć pytań w teście dotyczyło zasad poruszania się na skrzyżowaniach. Po egzaminie z wiedzy teoretycznej, uczestnicy, na rowerach, pokonywali  tor przeszkód. Głównym sędzią zawodów był policjant tucholskiej drogówki, młodszy aspirant Daniel Kania, który ogłosił także oficjalne wyniki rozgrywek.  Pierwsze miejsce  zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej z Zielonki i to ona będzie reprezentować gminę w kolejnym etapie turnieju.

 

_______________________

(red.)

KPP – Tuchola

 

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook