1 listopada 2020

Gminne kąpielisko strzeżone w Gostycynie w ogólnopolskim serwisie kąpielowym

2 min read

Uprzejmie informujemy, iż gminne kąpielisko strzeżone w Gostycynie, podobnie jak w latach poprzednich zostało ujęte w serwisie kąpielowym prowadzonym przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Kliknij, zlokalizuj miejsca kąpieli.

Z prowadzonej ewidencji wynika, iż utworzone przez Gminę Gostycyn kąpielisko stanowi jedno z pięciu w powiecie tucholskim i jedno z 35 w województwie kujawsko-pomorskim.

Serwis kąpieliskowy to portal informacyjny o jakości wody w kąpieliskach, zawierający  oznakowany na mapie Polski – wykaz wszystkich wyznaczonych uchwałami rad gmin kąpielisk.

Zgodnie z art. 9 ust. 1 pkt 10b ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne sezon kąpielowy jest określony przez radę gminy w uchwale – obejmuje okres między 15 czerwca a 30 września każdego roku.

Obsługa serwisu jest prosta.Po wybraniu kąpieliska na mapie Polski, wyświetla się komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego dla danego kąpieliska. W przypadku już aktywnych kąpielisk, to jest takich, których sezon kąpielowy już się rozpoczął będzie możliwy odczyt pełnej wersji raportu zawierającego m.in. dane o: jakości wody, infrastrukturze kąpieliska oraz kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowanie kąpielisk. W przypadku kąpieliska jeszcze nie aktywnego pojawi się informacja dotycząca rozpoczęcia i zakończenia sezonu kąpielowego, a szczegółowy raport pojawi się po jego otwarciu.

Na zakończenie pamiętajmy iż potocznie przyjęta nazwa „kąpielisko” nie musi oznaczać kąpieliska, które odpowiada ustawowo przyjętym przepisą Prawa wodnego. Przed udaniem się na wakacje radzimy sprawdzić okolice w której ewidencjonuje się kąpieliska. Pamiętajmy również, iż ustawowo przyjęte kąpielisko różni się od ustawowego miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli.

Ustanowienie kąpieliska nakłada na jego organizatorze bardziej rygorystycznego podejścia m.in. do spraw badania jakości wody w akwenie (podstawowa różnica między miejscem wykorzystywanym do kąpieli a kąpieliskiem).

Zachęcamy do sukcesywnego monitorowania serwisu, a od 01.07.-31.08 zapraszamy na nasze kąpielisko.

****

Jednocześnie informujemy, iż zgodnie z uchwałą nr XVIII/122/2020 Z DNIA 23 KWIETNIA 2020 r. w sprawie ujęcia w wykazie kąpielisk na rok 2018 wydzielonego fragmentu wód powierzchniowych nad jeziorem Środkowym w Gostycynie (gm. Gostycyn) oraz określenia sezonu kąpielowego na wydzielonym obszarze, sezon kąpielowy na terenie gminnej plaży został określony w następującym przedziale: 01.07-31.08 2020 r.


(red.)

gostycyn.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook