6 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Gminy jednak „zrzucą” się po 1100 złotych na 3, 4 minutowy film!

2 min read

O tej sprawie już informowaliśmy w tekście – 12 000 złotych za 2, 3 minuty filmu, który zniknie w gąszczu podobnych? Co zrobią samorządowcy?

Dzisiaj wszystko jest już jasne, klamka zapadła, film jest realizowany w Bydgoszczy, a udział w nim biorą modzi aktorzy – amatorzy, ze wszystkich gminy powiatu. Kto? Tego nie wiemy, nie uznano za stosowne, aby nas o tym poinformować.

 Oczywiście treść  i przesłanie powstającego filmu są niezmienne, optują wokół bezpieczeństwa w Internecie oraz prawidłowego wykorzystania numeru alarmowego 112. Jest też pewna zmiana, choć mało istotna. Poszczególne gminy, które zdecydowały się partycypować w kosztach produkcji, obciążyły się dobrowolnie kwotą 1100 złotych. Czyli…, para poszła w gwizdek, dawne zdziwienie samorządowców wygórowaną ceną ustąpiło „szczytnemu”celowi, który rzekomo film przyniesie. Sam scenariusz ma nieść za sobą mocny przekaz, sądząc z opowieści głównego inicjatora ( patrz film wyżej), jednak można obawiać się tego, że fabuła będzie przejaskrawiona i przez to do końca niekoniecznie niewiarygodna.
Pierwszą publiczną projekcję zaplanowano na grudzień, a sam film zostanie rozesłany do poszczególnych gmin, które będą mogły nim swobodnie dysponować.
W naszej ocenie, pomysł był dobry,jakiś czas temu obecnie rozmyje się w tumie podobnych produkcji. Prócz tego, mając jakie takie pojęcie (wyprodukowaliśmy około tysiąca filmów, czasami znacznie dłuższych) koszt „nakręcenia” filmu z użyciem trzech kamer ( z tego jedna zamontowana na dronie), powinien się zamknąć w kwocie około 3 tysięcy złotych i to ze sporym „naddatkiem”..
Oczywiście pełnej i wiarygodnej oceny dokonamy po ukazaniu się materiału za… ponad 10 000 złotych, za trzy, może cztery, minuty emisji. „Mamy gest”, społeczeństwo płaci!
______________
(red.)
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook