29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNE Z BORÓW TUCHOLSKICH WŚRÓD NAJLEPSZYCH!

3 min read

Dwa gospodarstwa z terenu Powiatu Tucholskiego: „Gacanek” oraz „Agroturystyka przy Klasztorze” znalazły się w gronie laureatów tegorocznego Konkursu AGRO-wczasy.

Konkurs AGRO-wczasy, organizowany jest przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Celem konkursu jest popularyzacja i promocja agroturystyki i turystyki wiejskiej poprzez prezentację dobrych przykładów, zachęcanie kwaterodawców do podwyższania standardu świadczonych usług, uatrakcyjniania oferty, podejmowania prac związanych z poprawą stanu estetycznego swoich gospodarstw i dbałości o środowisko przyrodnicze.
Tegoroczny konkurs AGRO-wczasy przeprowadzono już po raz drugi w dwóch kategoriach: na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne oraz usługi turystyki wiejskiej. Wśród laureatów znalazły się także gospodarstwa z terenu Powiatu Tucholskiego. W kategorii: Gospodarstwa Agroturystyczne  II miejsce zajął „GACANEK” Ewy i Marka Mieruszewskich z Wielkich Budzisk, gmina Cekcyn. Wyróżnienie w tej samej kategorii przyznano Gospodarstwu Agroturystycznemu „PRZY  KLASZTORZE” Tomasza Pankanina z Bysławka, gmina Lubiewo.

„GACANEK” – Ewa i Marek Mieruszewscy
Do dyspozycji gości są cztery przestronne dwupoziomowe apartamenty, każdy z widokiem na jezioro, łąki i rozlewiska rzeki Rakówki. Kameralną stołówkę połączono z galerią sztuki. Na terenie siedliska goście mogą popływać łódką, wypożyczyć rower, a zimą także sanki, łyżwy i narty, są boiska sportowe do koszykówki i siatkówki, miejsce na grill i ognisko. Dla najmłodszych przygotowano wspaniały plac zabaw. Można także zaprzyjaźnić się z kozami mieszkającymi w Gacanku.
Gospodarstwo otrzymało szereg wyróżnień i nagród tj.:
Marka lokalna „Bory Tucholskie” – w 2008 roku certyfikat w kategorii usługi za gospodarstwo agroturystyczne, w kategorii inicjatywa społeczna za Regionalną Galerię Sztuki, a w 2009 w kategorii produkty za Kozie serki typu 'Gomułki polskie'.
Puchar i nagroda Ministra Środowiska w X edycji konkursu Zielone Lato 2003 – najwyższe wyróżnienie jakie można otrzymać w dziedzinie turystyki pod gruszą.
Miejsce z klimatem wyd. Demart – przeczytaj opinie redaktora:http://www.polskaniezwykla.pl/attraction/12958.id 
Obiekt roku 2004 wyd. Pascal – największe i najbardziej znane wydawnictwo turystyczne w Polsce, w roku 2005 przyznało kolejne wyróżnienie: „Miejsce dla rodzin z dziećmi” – dla obiektów dbających o najmłodszych gości.
Wyróżnienie „Miejsce przyjazne psom” przyznawane przez Pedigree dla obiektów turystycznych, które przyjmują gości ze zwierzętami.
Certyfikat Spanie.pl 2007-2009 – potwierdza, że obiekt przeszedł pomyślnie weryfikację oraz że jest pod stałą kontrolą jakości usług.
Wyróżnienie Obiekt polecany TravelPolska 2006 – przyznawane najciekawszym obiektom noclegowym w Polsce.

„AGROTURYSTYKA PRZY  KLASZTORZE” – Tomasz Pankanin
Kwatera położona jest w malowniczym terenie Borów Tucholskich w niewielkiej, ale pięknej  wsi Bysławek. Jest to idealne miejsce dla osób potrzebujących ciszy oraz spokoju w celu zregenerowania własnego zdrowia i sił. Wnętrze kwatery, jej architektura i wyposażenie pozwala osobom wypoczywającym  przenieść się w  minioną epokę. Na miejscu skorzystać można z bogato zaopatrzonej biblioteczki z publikacjami regionalnymi. Gospodarz zapewnia możliwość organizacji spędzenia czasu wolnego. Gospodarstwo graniczy z zabytkowym klasztorem. W miejscowości znajduje się muzeum narzędzi rzemieślniczych oraz jedna z najdłuższych kamiennych Dróg Krzyżowych. Na życzenie gości całodzienne wyżywienie i przejażdżki bryczką.

Oba gospodarstwa należą do Stowarzyszenia Gospodarstw Agroturystycznych „Bory Tucholskie”. Jego członkowie już niejednokrotnie byli wyróżniani w konkursie AGRO-wczasy.  Przypomnijmy, że w 2009 r. II miejsce zajęło Gospodarstwo „GWIAZDA”, Teresy i Mieczysława Drążkowskich z Szumiącej. W 2010 r. w gronie dziesiątki laureatów znalazły się gospodarstwa: Genowefy Glazik z Trzebcin oraz Beaty i Damiana Skałeckich z Minikowa. Natomiast w 2011 r. – II miejsce w kategorii Obiekty Turystyki Wiejskiej zajęło „Paradizo” Czesławy, Joanny i Jana Kłodzińskich z Wymysłowa. Świadczy to, że przy bardzo dużej konkurencji w branży turystycznej, członkowie Stowarzyszenia tworzą ofertę spełniającą oczekiwania wymagającego rynku turystycznego.

Na podstawie informacji KPODR orz SGA przygotował Wydział Promocji i Sportu

____________________________________
Trochę po niewczasie, takie imprezy mają sens przed sezonem turystycznym z czysto marketingowych względów, a teraz…? Zapozna się z tym zaledwie garstka ludzi, którzy w przyszłym roku, planując letni wypoczynek z pewnością zapomną o tym, że gospodarstwa agroturystyczne w Borach, to światowy standard i moc atrakcji. [Przyp. red]
(red)
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook