Gostycyn. Budowa sieci gazowej – druk wniosku o przyłączenie
2 min read
W poniedziałek 10 lutego 2020 roku w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie z Dyrektorem Oddziału Polskich Sieci Gazowych w Bydgoszczy Panem Sebastianem Latanowiczem. Gospodarzem spotkania był Wójt Ireneusz Kucharski a w spotkaniu ponadto uczestniczyli radni, sołtysi i pracownicy Urzędu.
Na podstawie podpisanego przez Polską Spółkę Gazownictwa Sp. z o.o. a Gminą Gostycyn Listu Intencyjnego (14.06.2017) i Porozumienia o Współpracy (01.10.2018) rozpoczęły się prace koncepcyjne, których wynikiem jest opracowanie inwestycji polegającej na gazyfikacji miejscowości Gostycyn, Kamienica oraz Piła w gminie Gostycyn.
W ramach inwestycji zostanie wybudowana stacja wysokiego ciśnienia o docelowej przepustowości Q=1000 m3/h oraz sieć gazowa w/c i s/c o łącznej długości ok. 16 km. Docelowa ilość przyłączy wyniesie ok 230 szt. o łącznej długości ok. 1,7 km. Koszt opłaty przyłączeniowej posesji do 15m wynosi 2350,00zł, powyżej 15m dodatkowa dopłata 70 zł/m2.
Planowane zakończenie prac projektowych wraz z pozyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę to luty 2021 roku. Natomiast zakończenie robót budowlanych przewidziane jest na lipiec 2022 roku.
Pod koniec 2020 r. odbędą się spotkania z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o. o. dla zainteresowanych przyłączeniem do sieci gazowej mieszkańców miejscowości Gostycyn, Kamienica i Piła. Zorganizowane zostaną również w siedzibie Urzędu Gminy Gostycyn 2-3 razy w miesiącu dyżury pracowników Polskiej Spółki Gazownictwa. W trakcie dyżuru można będzie złożyć wypełniony wniosek o określenie warunków przyłączenia a także uzyskać pomoc w jego wypełnieniu. Pracownik PSG będzie udzielał wszelkich informacji nt. gazyfikacji na terenie gminy oraz zasad przyłączania do sieci gazowej.
PSG informuje, iż dzięki rozwojowi sieci gazowej na obszarze Gminy Gostycyn:
- Zapewnią dostawy gazu dla odbiorców indywidualnych oraz instytucjonalnych zlokalizowanych w miejscowości Gostycyn, Kamienica oraz Piła, co będzie miało znaczący wpływ na poprawę warunków bytowych ludności oraz przyczyni się do wzrostu atrakcyjności inwestycyjnej naszego obszaru,
- Zmniejszą „białe plamy” w województwie kujawsko-pomorskim – gazyfikacja gminy niezgazyfikowanej,
- Wzrośnie wolumen dystrybuowanego przez PSG gazu ziemnego,
- Pozytywne oddziałują w zakresie ochrony środowiska poprzez ograniczenie tzw. niskiej emisji a tym samym poprawy jakości powietrza.
W załączeniu druk wniosku o przyłączenie do sieci gazowej oraz wniosek przykładowy.
(red.)
tokis.pl
gostycyn.pl