22 czerwca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Gostycyn. Podświetlone figury Św. Marcina i Św. Rozalii

1 min read

Na przełomie 2019/2020 r. ostatecznie sfinalizowano pomysł, wyeksponowania drewnianych figur, postaci patronów Parafii Gostycyn.

Przypomnijmy, iż drewniane figury postaci św.Marcina oraz św.Rozalii nie przypadkowo, stały się tematem przewodnim pleneru rzeźbiarsko – malarskiego „Żaga II”, realizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne BURCHAT. W efekcie powyższego, zrealizowano łącznię 3 postacie. Dwóch świętych wyeksponowano w okolicy ronda drogi wojewódzkiej nr 237, a postać rybaka, nawiązującą do historycznych tradycji terenów mieszkańców borów tucholskich, wyeksponowano w okolicach centralnej części miejscowości, niedaleko sklepu rybnego. Postacie świętych mają za zadanie nie tylko zwiększyć wartość estetyczną miejscowości ale również przypominać o historii i skłaniać do religijnej refleksji. Pomysł podświetlenia figur powstał już na początku 2019 r. Realizacja zadania przypadła na koniec 2019 r.

Efekt widoczny jest już po zmroku, do tego stopnia, iż niektórzy mieszkańcy gminy spostrzegają figury jako zupełnie nowy element pleneru miejscowości.


(red.)
gostycyn.pl

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook