27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Gostycyński TELESKOP, a w nim gazyfikacja gminy Gostycyn (TV)

2 min read

Jak twierdzą samorządowcy z gminy Gostycyn, na tę inwestycję gmina czekała ponad 30 lat! Poniedziałek 10 lutego 2020 roku przechodzi do historii jako ten dzień, kiedy rozpoczyna się żmudny proces, którego efektem będzie rurociąg gazowy, który obejmie gminę.

Założono, że inwestycja potrwa trzy lata, ale dzięki operatywności wszystkich stron jest szansa na to, że budowa zostanie przyspieszona o rok. Inwestycja będzie kosztowała około 5 milionów złotych. Zanim jednak pierwsza łopata zostanie wbita w grunt potrzeba jasnych deklaracji mieszkańców, dlatego otrzymają oni specjalne ankiety, które wypełnią. Przygotowanie planów i wyłonienie w drodze przetargu firmy, która dokona najtrudniejszej części projektu, to najdłuższy i najtrudniejszy etap. Powstanie główna magistrala, od której odchodzić będą przyłącza do poszczególnych domostw. Założono, że takie przyłącze kosztować będzie ponad dwa tysiące złotych. Jeżeli przyłącze będzie dłuższe, wtedy za każdy dodatkowy metr, dopłacić  będzie trzeba siedemdziesiąt złotych. Jak zapewnia dyrektor firmy, koszty nie są duże w porównaniu z tradycyjnymi metodami ogrzewania. Twierdzi nawet, że koszta sukcesywnie maleją. Dodatkowo dochodzi jeszcze wygoda użytkowników i najważniejsze… czyste powietrze. Przed mieszkańcami i samorządowcami wiele spotkań, gdzie przedyskutowane zostaną wszystkie kluczowe problemy i propozycje. W spotkaniach udział weźmie przedstawiciel gazowników. Dodatkowo w gminnym urzędzie w Gostycynie stworzona zostanie specjalna komórka, która będzie pośredniczyła w rozmowach z mieszkańcami i będzie także służyła radą i pomocą w konkretnych przypadkach.

Jak zapewnia dyrektor Latanowicz, pomoc będzie również dotyczyła wyboru kotła grzewczego, a nawet metod i sposobów ogrzewania domostw. Spotkanie przebiegło w bardzo dobrej atmosferze, szereg pytań zadali zebrani samorządowcy – sołtysi, którzy przedstawili konkretne sprawy. Dotyczyły one gazyfikacji swoich wsi w konkretnych przypadkach.

W dzisiejszym teleskopie spore fragmenty spotkania z dyrektorem Zakładu Gazowniczego Polskich Sieci Gazowych, panem Sebastianem Latanowiczem,  gospodarzem, jak zawsze, był wójt gminy Gostycyn, pan Ireneusz Kucharski.

Zapraszamy przed ekrany.


Film


Fotografie


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook