sob. Kwi 4th, 2020

Telewizyjno – Filmowa Agencja Promocyjno – Informacyjna

Gostycyński TELESKOP i… szczęśliwe „czternastki”

2 min read

W dzisiejszym TELESKOPIE proponujemy tylko jeden temat, za to bardzo obszerny i ważny, ponieważ na naszych oczach staje się historycznym zapisem, który na zawsze trafi do archiwum dokonań trzech jednostek: POWIATU TUCHOLSKIEGO, gminy Gostycyn oraz gminy Kęsowo.

Właśnie dzisiaj odbyły się dwie ważne uroczystości, podczas których dokonano oficjalnego otwarcia dwóch placówek opiekuńczo – wychowawczych w Żalnie i Gostycynie.

W urzędniczym żargonie wspomniane mają nazwę „czternastek”, dlaczego? Ponieważ w każdym z domów zamieszkało czternaścioro podopiecznych. Oficjalna nazwa dla dzieci niczego nie oznacza, dla nich to ich domy, ich miejsce, skąd za kilka lat wejdą w dorosłe życie.

Dwa nowe domy zastąpiły dawny duży, który mieścił się w Tucholi. Chociaż oficjalne otwarcie nastąpiło dzisiaj, tak naprawdę przeprowadzka dzieci odbyła się w czerwcu. Z perspektywy czasu świetnym pomysłem był wybór dwóch malowniczych wsi, gdzie powstały dwa wyjątkowe domy.

Dzisiaj spotkali się wszyscy, którzy przysłużyli się tej wielkiej inwestycji. Nie zabrakło też gości, ale najważniejsi byli oczywiście młodzi beneficjenci i ich uśmiechy na twarzach.

Realizacja dwóch inwestycji była możliwa dzięki zaangażowaniu i wsparciu marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, który przekazał na ten 1400 000 złotych. Działki nieodpłatnie przekazali wójtowie Gostycyna i Kęsowa, a wyposażenie, na które przeznaczono 300 000 złotych, wpłynęło dzięki wsparciu wojewody województwa kujawsko – pomorskiego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji.


(red.)