czw. Lip 9th, 2020

Gostycyński TELESKOP na spotkaniu ze znaną pisarką

1 min read

Jest pisarką, malarką, rzeźbiarką, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych. Laureatka kilku konkursów literackich. Jej prozatorskim debiutem była książka „Dłonie” wydana została w roku 2005. Gostycyński TELESKOP  odwiedził wczoraj gościnne progi Gminnej Biblioteki Publicznej w Gostycynie, gdzie pilnie wsłuchiwał się w treści, których autorką była pani Małgorzata Warda – pisarka, specjalizująca się w literaturze dla dorosłych.

Biblioteka, to znakomite miejsce do tego typu spotkań, daje niezwykły klimat, który w połączeniu z opowieściami szacownego Gościa, pozwala na dostrzeganie świata oczyma młodej mistrzyni słowa. Bez wątpienia Pani Małgorzata zasługuje na to miano, efektem są książki, napisane  świetnym językiem, opatrzone wartką fabułą, dodatkowo stają się one efektem Jej wnikliwych studiów. Małgorzata Warda to autorka z Gdyni, choć związana jest z pobliskim Koronowem, dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiecej, w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia. Wydała m.in.: „Nikt nie widział, nikt nie słyszał”; „Dziewczynka, która widziała zbyt wiele”, „Miasto z lodu”.

Laureatka nagrody IBBY 2015 dla najlepszej książki młodzieżowej za powieść „5 sekund do Io”. Jest także autorką kilku tekstów piosenek zespołu Farba. Z wykształcenia rzeźbiarka. Prowadzi stronę www.warda.com.pl

Podczas spotkania w Gostycynie, pojawiły się dwa tytuły, ale o tym opowiemy już w materiale filmowym.(red.)