czw. Lip 9th, 2020

Gostycyński TELESKOP (wyd. 7)

2 min read

Widać wyraźnie, że ministrowi Łukaszowi Schreiberowi gmina Gostycyn przypadła do gustu. Z pełną odpowiedzialnością można powiedzieć żartobliwie, że ze wzajemnością. I trudno się dziwić temu, że tak wiele ciepłych słów popłynęło w stronę polityka z ust lokalnych samorządowców. Szacowny Gość zrobił wiele dobrego dla tej społeczności i ciągle służy jej pomocą.

W dzisiejszym wydaniu Gostycyńskiego TELESKOPU…

Podczas kolejnego spotkania ministra ze społeczeństwem, gminna sala sesyjna pękała w szwach. Był czas na wspomnienia, podziękowania, ale i nie zabrakło konkretnych pytań i odpowiedzi. Minister nie uchylał się, mówił jak jest, kierując się dewizą „jestem stąd”.

Był też czas na wręczenie promes dla strażaków ochotników  z gminy, którzy będą mogli pozwolić sobie na uzupełnienie wyposażenia, to efekt pozyskania pieniędzy z FUNDUSZU SOLIDARNOŚCI.

Tucholska Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna obchodzi właśnie 50 lat istnienia, Teleskop uczestniczył w tej uroczystości, która odbyła się w Tucholskiej Książnicy. Gminę Gostycyn reprezentowała Przewodnicząca Rady Powiatu, p. Dorota Gromowska.

Minister Schreiber odwiedził strażaków z Gostycyna, był czas na rozmowy, przedstawienie wizualizacji remizy, która za kilka lat się zmieni. Była też niespodzianka, komendant OSP w Gostycynie dokonał uroczystego wręczenia podziękowania ministrowi, za całokształt działań. Obdarowany zapewnił, że pamiątkowa tablica znajdzie się na honorowym miejscu w jego gabinecie.

I na zakończenie…, udajemy się do Wielkiego Mędromierza. Celem jest oczywiście wyjątkowy dom, z którego już wkrótce skorzystają seniorzy. Jesteśmy pierwszą ekipą filmową, której udało się sfilmować wnętrze. Pod wielkim wrażeniem budynku był też minister Schreiber, który odwiedził to miejsce w towarzystwie samorządowców i lokalnego działacza społecznego.

Zapraszamy przed ekrany.


(red.)