29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Groźna kolizja pod Tucholą

1 min read

Pomimo tego, że TOKiS był obecny podczas usuwania skutków wypadku, postanowiliśmy jednak zaczekać na oficjalny komunikat policji.

Do zderzenia dwóch pojazdów doszło wczoraj (06.04.2016r.) na drodze wojewódzkiej 237, na trasie Tuchola – Bydgoszcz, w okolicy skrzyżowania z drogą do Świtu. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący oplem meriva, podczas skręcania w lewo, nie zauważył wyprzedzającego go samochodu dostawczego Iveco i uderzył w jego przód. Kierujący oplem został przewieziony do szpitala.

Dyżurny tucholskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu ok. godz. 15.30. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło, kiedy  kierujący oplem meriva,  48 – letni mieszkaniec gm. Tuchola, na wysokości skrzyżowania  z drogą do miejscowości Świt, chciał skręcić w lewo, na parking leśny.  Mężczyzna nie zauważył, że na lewym pasie znajdował się, wyprzedzający go, samochód dostawczy Iveco i uderzył w przód ciężarówki.  48 – latek trafił do szpitala. Kierującemu ciężarówką, 32 – letniemu mieszkańcowi  gm. Tuchola nic się nie stało. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Prowadzone przez policjantów czynności w tej sprawie pozwolą na ustalenie dokładnych okoliczności zdarzenia.

W trakcie akcji obecny był także radiowóz Inspekcji Transportu Drogowego. Policjanci sprawnie kierowali ruchem, użytkownicy drogi byli bezpieczni.

______________________

(red.)

KPP Tuchola

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook