11 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Groźne zdarzenie drogowe na drodze wojewódzkiej, ponownie w rejonie skrzyżowania Raciąż – Piastoszyn

2 min read

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj (19.10.2016r.) ok. godz. 15.30 na drodze wojewódzkiej nr 240 w rejonie skrzyżowania Raciąż – Piastoszyn. Policjanci obecni na miejscu wstępnie ustalili, że sprawcą zderzenia 3 aut osobowych był 60 – letni mieszkaniec Torunia. Prowadzone przez tucholskich funkcjonariuszy postępowanie wyjaśni wszystkie okoliczności zdarzenia.

153-152578 153-152579

Dyżurny tucholskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu ok. godz. 15.30. Na miejsce skierował patrol  ruchu drogowego. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że do zdarzenia doszło, bowiem kierujący alfą romeo, 60 – letni torunianin, nie zachował bezpiecznej odległości od jadącego przed nim auta. Mężczyzna podróżował w kierunku Tucholi. Przed nim seatem jechał 25 – letni mieszkaniec gm. Tuchola. Kiedy kierujący seatem zamierzał skręcić w kierunku Raciąża, właściciel alfy nie był w stanie wyhamować i uderzył w jego tył. 60 – latek próbował uniknąć jeszcze zderzenia zjeżdżając na przeciwny pas ruchu, jednak wtedy uderzył czołowo w prawidłowo jadące z naprzeciwka BMW, którym podróżowały 2 osoby. Kierujący alfą oraz kierowca i pasażer z BMW trafili do szpitala. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Prowadzone przez funkcjonariuszy  czynności w tej sprawie pozwolą na ustalenie dokładnych okoliczności zajścia.

Warunki atmosferyczne oraz niedostateczna widoczność  to czynniki, które z pewnością negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drodze.  W związku z tym apelujemy do  kierowców o szczególną ostrożność podczas prowadzenia pojazdów.

__________________________

Autor: mł. asp. Justyna Janiak
Publikacja: mł. asp. Justyna Janiak
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook