27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Grunt to rozwinąć biurokrację…

2 min read

Miało być oszczędne państwo, zmniejszenie biurokracji, a jak jest? Tradycyjnie i bez znaczenia jest kto w dłoniach dzierży ster władzy, nawet na nizinach w urzędzie marszałka.

„Ślubuję uroczyście, że na zajmowanym stanowisku będę służyć państwu polskiemu i wspólnocie samorządowej, przestrzegać porządku prawnego i wykonywać sumiennie powierzone mi zadania” – to słowa ślubowania, które złożyło wczoraj (27 maja) dwudziestu dziewięciu pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, kończących służbę przygotowawczą. Ślubowanie na sztandar województwa złożyli w Dzień Samorządu Terytorialnego i 30. rocznicę pierwszych wyborów samorządowych.

Praca w Urzędzie Marszałkowskim to bardzo odpowiedzialne zadanie, swoja pracą służą państwo mieszkańcom naszego regionu. Wierzę, że sumiennie wypełniając powierzone obowiązki, sprostają państwo wszystkim zawodowym wyzwaniom. Życzę wielu sukcesów i satysfakcji w pracy – mówił marszałek Piotr Całbecki

Zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych osoby podejmujące po raz pierwszy pracę w jednostkach samorządu terytorialnego na stanowisku urzędniczym (również kierowniczym), podpisują umowę o pracę na czas określony do 6 miesięcy. W tym czasie mają obowiązek odbycia służby przygotowawczej. Następnie zdają egzamin, którego pozytywny wynik jest warunkiem dalszego zatrudnienia.

Urzędnicy, którzy złożyli ślubowanie reprezentują departamenty:

  • Gabinet Marszałka,
  • Organizacyjny,
  • Środowiska,
  • Wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego,
  • Rolnictwa i Geodezji,
  • Rozwoju Obszarów Wiejskich,
  • Cyfryzacji,
  • Zdrowia,
  • Kontroli Wdrażania Funduszy Europejskich
  • Wydział Koordynacji RLKS.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego było to już 34 ślubowanie urzędników od wejścia w życie ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych.

Samorząd terytorialny w Polsce odrodził się 27 maja 1990 roku, kiedy to odbyły się pierwsze w pełni demokratyczne wybory do rad gmin i miast. Osiem lat później zakres funkcjonowania samorządu terytorialnego znacznie się rozszerzył. Wprowadzono wówczas na poziomie lokalnym samorząd powiatowy, a na poziomie regionalnym samorząd wojewódzki.


kujawsko-pomorskie.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook