27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Grupa mieszkańców protestowała przed budynkiem tucholskiego sądu…

4 min read

Ta akcja nie była przypadkową, bo właśnie w niedzielę 16 bm. przeciwnicy zmian dokonywanych przez obecną partię dominującą w sądownictwie, postanowili zaprotestować, również w Tucholi.

Pomimo tego, że demokracja jest najgorszym z możliwych wynalazkiem ludzkości, ona sama niczego jak do tej chwili nie wymyśliła. Skutki odczuwamy każdego dnia. Tym razem przeciwnicy zmian w sądownictwie mówią  otwartym tekstem: ” zamach stanu”. Czy rzeczywiście?

Trybunał Konstytucyjny został przejęty przez PiS. Sejm bez większych problemów (PiS ma większość) przyjął dwie ustawy i w ten oto sposób obudziliśmy się w nowej rzeczywistości, gdzie PiS ma możliwość utrzymywania pełnej kontroli nad sądami powszechnymi i staje się też jednocześnie organem strzegącym niezależności sądów.

Rozpoczynają się czystki, na początek w Sądzie Najwyższym. Z fotelami sędziowskimi pożegnają się ci wszyscy, którzy zapewne znajdują się na „czarnej liście” ministra Ziobry ( w żargonie sędziowskim nazywany ZZ-TOP – em). Uwaga! Jeżeli ktoś majstruje przy Sądzie Najwyższym, to ma świadomość tego, że owa instytucja wpływa na wybory!

Opozycja dudni, że to ostatni krok do utworzenia dyktatury!

I właśnie w tej sprawie w niedzielę o 21:00 przed budynkiem Sądu Rejonowego w Tucholi zebrała się grupa 30 mieszkańców, którzy zaprotestowali. Akcję poprzedziła krótka kampania plakatowa, zachęcająca do wzięcia udziału w proteście.

Był hymn, było wygłoszenie tez, dyskusja, zapalenie zniczy – symboli i tylko… zabrakło opozycji, przedstawicieli partii dominującej, za to pojawili się policjanci, którzy demonstrację uwiecznili kamerą, a po rozejściu się „spiskowców” spacyfikowali… znicze i trudno mieć oto do nich pretensje. Ponownie w Tucholi zapanował święty spokój.

Fot. https://www.facebook.com/profile.php?id=1341613646&pnref=lhc.friends

Konkluzja, trzydzieści osób  z naszego miasta interesuje się tym, co dzieje się w świecie polskiej, wyjątkowo brudnej polityki. Reszta grillowała, również na balkonach pobliskich osiedli (chodź regulamin tego zabrania), pili piwo i dosadnie mówiąc mają swój grajdoł. Od „zewnętrza” dawno się ogrodzili murem wyższym od tego przeciwko muzułmańskim „uchodźcom” (nachodźcom), reagują tylko wtedy, gdy nieprzyjazne prawo drenuje im portfele lub zdrowie, wtedy psioczą.

Prawdą jest również, że nie tylko Tuchola, ale i cały powiat, po ostatnich wyborach, wskazał  Platformie Obywatelskiej drzwi z napisem „WON”! Jeżeli taka jest wola tej społeczności, a żyjemy podobno w demokracji, to dzieje się to wszystko tutaj i teraz i nikt z tego powodu nie ma pretensji, z wyjątkiem 30 osób, którym jeszcze zależy. Oczywiście,  pod drzwiami sądu nie było lokalnych (chyba) prawników, nie mogą być sędziami we własnej sprawie, ale z pewnością pilnie przyglądają się sytuacji i liczą na jakieś skutki.

Będą i to z pewnością. Wśród lokalnych przedstawicieli Temidy, pracujących w tucholskim sądzie, nie odnajdziemy „katów z przeszłości”, to sprawna załoga, która wykonuje swoją pracę pod okiem szefowej i tak ma być, autor wie o czym mówi, bo był częścią tego mechanizmu. Polskie prawo jest chrome i to od lat, a propagandą sukcesu był bełkot komunistów, że jest ono  najlepsze na świecie. Tak nie było i tak nie jest. Trzeba to zmienić, począwszy od Konstytucji, która obowiązuje, a która jest zwyczajnie nielegalna. Kto ma tego dokonać? Oczywiście konstytucjonaliści, ale nie z partyjnego klucza! Politycy, to w większości cymbały, ale mają „cudowny dar” przekonywania, również tych, którzy być może napiszą kolejne akty. Co w nich będzie? To oczywiste, społeczeństwo dla nich nie istnieje, to tłuszcza, która ma rozmnażać się, płacić i szybko umierać.

Każda partia to zło, a utarło się, że głosy oddajemy właśnie na nie, kompletnie nie mając pojęcia o tym, że tak nie musi być!

Tucholski protest nie przyniesie rewolucji, ale jest jasnym sygnałem, że władza ma do czynienia nie z V-tą Kolumną lewaków, a z myślącymi obywatelami. Prymitywnym, czy wręcz głupim pomysłem, było odwrócenie uwagi od zmian w sądach bezczelną kaczką polityczną, o podwyższeniu cen paliw dla obywateli. Mleko się wylało, a PiS wspaniałomyślnie wycofał się z podwyżek… wszystkiego.

„Dziękujemy” Wam,  Wy „Wspaniali”.


Mariusz R.Fryckowski

Fotografie pochodzą z profilu FB naszego kolegi.

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook