17 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Haftować każdy może…”

1 min read

22 maja w poniedziałek w Muzeum Borów Tucholskich odbyły się kolejne zajęcia warsztatów haftu kaszubskiego w ramach projektu „Chabry i kąkole haftowane w szkole”. Uczestniczą w nich dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka Józefa Wryczy i Gimnazjum nr 1 im. dra Kazimierza Karasiewicza w Tucholi (razem 19 osób + opiekunowie).

Zajęcia w miłej, rodzinnej atmosferze prowadzą twórczynie ludowe w dziedzinie haftu, członkinie Borowiackiego Towarzystwa Kultury.

Jak się okazało, nawet dla chłopców mogą to być ciekawe zajęcia. Tuchola uważana jest jako „zagłębie” haftu kaszubskiego. Warsztaty, które rozpoczęły się w kwietniu, a zakończą w czerwcu mają za zadanie zainteresować młodych (dzieci, młodzież i ich opiekunów) sztuką charakterystyczną dla naszego regionu.

Głównym celem realizacji tego zadania jest kontynuacja tradycji, jej podtrzymywanie i popularyzacja dziedzictwa Borów Tucholskich poprzez zainteresowanie młodych sztuką haftu oraz zapoznaniem z historią, wzornictwem, kolorystyką, podstawowymi ściegami i techniką konserwacji haftu. Projekt wsparty jest finansowo przez gminę Tuchola jako zadanie publiczne.


Mat. nadesłane

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook