13 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

HISTORYCZNY MARSZ BOROWIAKÓW 2015 już za nami! RELACJA

1 min read

Pięknie zorganizowany już kolejny raz Historyczny Marsz Borowiaków przeszedł do historii. Zainicjowana przez poprzednie władze powiatu masowa impreza plenerowa skupiła i zintegrowała pasjonatów. Wyszło przepięknie.

Przemarsz spowodował „coś niebywałego”! Część tucholan zrezygnowała z tradycyjnego „zwęglania kiełbas” na ruszcie, na korzyść obejrzenia misternie przygotowanego pochodu. A było co oglądać! Przemarsz był historią miasta i regionu zawartą w niezwykle widowiskowej „pigułce”. Mieliśmy możliwość naocznego przekonania się o tym, jak barwne są dzieje Borowiaków. Stroje z różnych epok, patriotyzm, rzemiosło, tradycje obronne, rękodzieło, sztuka ludowa, to tylko część dziedzictwa, które podtrzymują pasjonatki i pasjonaci.

W szczególny sposób należy docenić ogrom pracy, który włożono w przygotowanie tej niezwykłej imprezy. Wielkie uznanie, jest oczywistością. Marsz powoli wszedł na stałe do kalendarza imprez związanych z obchodami Dni Borów Tucholskich. Zaangażowanie i koloryt imprezy docenili również turyści oraz media elektroniczne i tradycyjne, to najlepsza promocja dla tego regionu. Kto wie, może zaowocuje to dalszym i szybszym jego rozwojem? Życzmy sobie tego wszyscy.

W wielkim marszu udział wzięli przedstawiciele miasta, okolicznych gmin, ale nie zabrakło również zaproszonych gości, którym dziękujemy za obecność i wkład pracy w to jedyne w swoim rodzaju dzieło.

Do zobaczenia z rok!

Marsz Borowiaków 2015

_____________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook