31 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

HISTORYCZNY POCHÓD BOROWIAKÓW – JUŻ PO RAZ DRUGI! SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

2 min read

Choć bieda zajrzała w oczy, Powiat Tucholski już po raz drugi organizować będzie Historyczny Pochód Borowiaków, połączony z Kiermaszem Borowiackim. W tym roku imprezę zaplanowano na 21 września.

Pomysł dobry i warty kontynuacji przy stosunkowo niewielkich kosztach. Trudno ukryć, że Konstancja Habstaarostburg w którą wciela sie nasza Pani Starosta rzeczywiście robi wrażenie, podobnie jak i inne postaci. Potrzeba tylko dobrej pogody i dobrej woli, ale z tym nie powinno byc chyba wiekszych kłpotów.

W pierwszym Pochodzie, który przeszedł ulicami Tucholi udział wzięło ok. 300 osób. Osoby oglądające Historyczny Pochód Borowiaków miały okazję zapoznać się z historią regionu od czasów wczesnośredniowiecznych, aż do współczesności (np. mieszkańcy grodziska Raciąż, wojowie, rycerze, wojska krzyżackie, II wojna światowa). Mieszkańcy przebrali się za postacie historyczne (np. Starosta Tucholska Konstancja Habsburg, czy ks. ppłk Wrycza) oraz bohaterów legend (np. św. Małgorzata i Borowa Ciotka).

Bardzo duże zainteresowanie imprezą zachęciło organizatorów do rozpoczęcia ponownych przygotowań do Pochodu. Serdecznie zapraszamy osoby i instytucje zainteresowane udziałem w tegorocznym Pochodzie i Kiermaszu na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w dniu 28 sierpnia o godz. 16.00 w Książnicy Tucholskiej (ul. Pocztowa 7b). Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 26 sierpnia (tel. 52 5590738, promocja@tuchola.pl).

____________________________

Zachęcamy do wzięcia udziału w imprezie, ot tak, dla złamania konwencji dnia, gdzie zamiast spalonej kiełbasy z rusztu i i piwa z enzymami, można je zastapić doznaniami bardziej oryginalnymi:)

 

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook