8 marca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Honda uderzyła w forda

1 min read

Pomiędzy Tucholą a Tleniem honda uderzyła w tył forda transita, który uszkodzony stał na jezdni. Ponieważ kierowca forda stworzył  zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym został przez policjantów ukarany mandatem.


Wczoraj (25.01) o czwartej nad ranem na trasie Tuchola – Tleń honda uderzyła w tył zaparkowanego forda transita. Ford zatrzymał się na jezdni ponieważ uległ awarii, nie działał układ elektryczny. Wprawdzie kierujący fordem nie mógł włączyć świateł awaryjnych, ale  nie wystawił nawet ostrzegawczego trójkąta, a zatrzymując się na jezdni stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zdarzenie  na szczęście skończyło się uszkodzeniem pojazdów. 34-letniego kierowcę forda policjanci ukarali mandatem.

Policjanci przypominają, że w przypadku awarii samochodu należy zadbać o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Poza obszarem zabudowanym, pojazd najlepiej zatrzymać na poboczu. Jeżeli zatrzymujemy się na jezdni  należy pamiętać o włączeniu świateł awaryjnych i wystawieniu trójkąta ostrzegawczego w odległości 30-50 metrów za pojazdem. W porze wieczorowo-nocnej kierowca wychodząc z pojazdu musi posiadać na sobie elementy odblaskowe.

_____________________

(red.)

Za http://www.tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/

Fot. wonderfulengineering.com

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook