Honda uderzyła w forda

Pomiędzy Tucholą a Tleniem honda uderzyła w tył forda transita, który uszkodzony stał na jezdni. Ponieważ kierowca forda stworzył  zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym został przez policjantów ukarany mandatem.


Wczoraj (25.01) o czwartej nad ranem na trasie Tuchola – Tleń honda uderzyła w tył zaparkowanego forda transita. Ford zatrzymał się na jezdni ponieważ uległ awarii, nie działał układ elektryczny. Wprawdzie kierujący fordem nie mógł włączyć świateł awaryjnych, ale  nie wystawił nawet ostrzegawczego trójkąta, a zatrzymując się na jezdni stworzył zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zdarzenie  na szczęście skończyło się uszkodzeniem pojazdów. 34-letniego kierowcę forda policjanci ukarali mandatem.

Policjanci przypominają, że w przypadku awarii samochodu należy zadbać o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Poza obszarem zabudowanym, pojazd najlepiej zatrzymać na poboczu. Jeżeli zatrzymujemy się na jezdni  należy pamiętać o włączeniu świateł awaryjnych i wystawieniu trójkąta ostrzegawczego w odległości 30-50 metrów za pojazdem. W porze wieczorowo-nocnej kierowca wychodząc z pojazdu musi posiadać na sobie elementy odblaskowe.

_____________________

(red.)

Za http://www.tuchola.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/

Fot. wonderfulengineering.com

admin

Next Post

Zachowaj ostrożność za kierownicą! Obfite opady śniegu w POWIECIE TUCHOLSKIM!

wt Sty 27 , 2015
Skończył się „okres ochronny”, zima na dobre zagościła w naszym powiecie. Drogowcy oczywiście jak zawsze zostali zaskoczeni, co widać dzisiejszego poranka.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook