30 września 2020

Hulajnogi na cenzurowanym?

2 min read

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne ograniczenia, tym razem dla właścicieli popularnego środka lokomocji – hulajnogi. Osobliwym jest to, że najbardziej oberwie się tym, którzy w urządzeniu mają zamontowany silnik elektryczny. Cóż to oznacza? Kilka tysięcy użytkowników pożegna się się ze swoim ulubieńcem, przynajmniej na czas kolejnych komplikacji w przepisach, które być może uznawać będą hulajnogę za… motocykl, poduszkowiec, a kto wie, może nawet za samolot. Trendy na świecie łączą się obecnie z polityczną poprawnością i głupotą, ale Polska w tej dziedzinie jest potencjalnym liderem. Cóż, jak to mawiał minister Sienkiewicz? Żyjemy w państwie czysto teoretycznym.

Trwają prace nad regulacjami dotyczącymi urządzeń transportu osobistego (UTO). To już cztery lata odkąd ogólne ogłupienie na świecie wzięło udział nad zdrowym rozsądkiem, a Polska wyszła obecnie przed szereg, bo w ostatnich tygodniach pracują nad zmianami równolegle aż dwa resorty darmozjadów!

Najistotniejszym parametrem, który wymyślił sobie jakiś idiota jest długość UTO, a tę określono u nas na 125 cm i ten fakt może spowodować to, że pod definicję urządzeń nie wejdzie „bardzo duża grupa już użytkowanych urządzeń”.

Dodatkowym parametrem będzie prędkość urządzenia, które określono na 8 km/h, co akurat nie jest takie głupie zwłaszcza w świetle kolizji z udziałem np. hulajnogi. Wbrew pozorom te mają opłakane skutki w stosunku do pieszych. pamiętajmy jednak o tym, że to ograniczenie dotyczy zwyczajnego chodnika, bo tam, gdzie jest ścieżka rowerowa, można szaleć nawet z prędkością 20 km/h. Z pewnością i tutaj czekają nas zmiany, a kto się do nich nie zastosuje zapłaci, bo kasa państwa świeci pustkami. Najłatwiej łupi się kierowców wszelkiego rodzaju pojazdów, teraz już wiemy, że zapłacą dodatkowo rodzice dzieci.

Kochany marksizm, również kulturowy, wyłazi spod każdego kamienia i politycznej zelówki pospolitych złodziei w białych kołnierzykach.


 

(mrf.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook