27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

I trzeba to jasno powiedzieć, w tej sprawie Starostwu należą się słowa uznania! (felieton z wersją dla źle widzących))

2 min read

Sesje Rady Miasta i Rady Powiatu, co dotychczas je łączyło?

Zwykle godzina rozpoczęcia. Wyznacznikiem spotkania, była nieśmiertelna godzina 9:00. Dla relacjonujących podobne wydarzenia, to wygoda, dla mieszkańców, którzy chętnie wzięliby udział w sesji, a pracują, sytuacja nie do przyjęcia. Nie dramatyzujmy jednak, bo zwykle mieszkańcy mają to w „głębokiej zadumie”, licząc na to, że wybrani przez nich radni „załatwią sprawę”, jak trzeba.

Problem polega na tym, że władzę, nawet tę demokratycznie wybraną, należy kontrolować, lustrować, a kiedy już nie ma się najmniejszych wątpliwości, na wszelki wypadek warto skontrolować ją  raz jeszcze.

Zdarzało się, że sesje w obu tucholskich „parlamentach” nakładały się, były to sytuacje, które zapewne wynikały z tego, że ustalający daty posiedzeń, mieli problem z obsługą kalendarza sesji w jednym i drugim urzędzie, lub zwyczajnie pomylili się. To się może zdarzyć, ale od pewnego czasu sytuacja uległa diametralnej zmianie i to zdecydowanie na lepszą.

Sesje Rady Miasta pozostają bez zmian – od godziny 9-tej, zdarza się, że czasami w dni różne od piątku, kiedy sesje mają charakter nadzwyczajnych, natomiast sesje Rady Powiatu od pewnego czasu przeniesiono na popołudnie, jak dzisiaj, sesja rozpocznie się o godzinie 16-stej.

Prawdopodobnie ten trend się utrzyma i jest to słuszne, polityka jawności jest rzeczą ważną, ale polityka dostępności… najważniejszą i za ten krok warto pochwalić nasze starostwo, co niezwykle rzadko się zdarza.


Mariusz R.Fryckowski

 

Przydatny link.

XLII Sesja Rady Powiatu Tucholskiego odbędzie się 22 marca br.

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook