27 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

II Mistrzostwa Gminy Lubiewo na Ergometrach Kajakowych

2 min read

29.03.2017r. dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Kajakowym CWZS „Zawisza” w sali sportowej Zespołu Szkół w Lubiewie, odbyły się zawody sportowe na ergometrach kajakowych.

W rywalizacji udział wzięły dzieci z obu szkół  gminy Lubiewo, łącznie 44 zawodników/zawodniczek, podzielonych na czteroosobowe zespoły (2 chłopców, 2 dziewczynki). Uczestnicy zmagali się z czasem na dystansie 500m zmieniając się wewnątrz własnej drużyny co 30 sekund, aby jak najszybciej dopłynąć do mety. Po przeprowadzeniu czterech wyścigów eliminacyjnych, zostali wyłonieni półfinaliści. Wszystkie ekipy bardzo się starały, aby to właśnie ich drużyna dostała się do ścisłego finału. Ten wyczyn udał się drużynie „Lubiewo 1” i dwóm drużynom „Bysław 1” i „Bysław 5” z Zespołu Szkół w Bysławiu.

Wyniki wyścigu finałowego:

I Miejsce z czasem 2:12,5- „Bysław 1” w składzie:

Katarzyna Berendt 2004r.,

Weronika Szulc 2005r.,

Hubert Boczek 2003r.,

Przemysław Krause2003r.

II Miejsce z czasem 2:22,7 – „Lubiewo 1” w składzie:

Klaudia Kurek 2004r.,

Martyna Nowacka 2005r.,

Nitka Dawid 2004r.,

Kacper Wieczór 2005r.

III. Miejsce z czasem 2:36,6 – „Bysław 5” w składzie:

Zuzanna Klejbor 2004r.,

Mirela Łepek 2004r.,

Oliwier Dziewiątkowski 2004r.,

Mateusz Fierek 2004r.

 

Po zawodach zarząd CWZS Stowarzyszenie Kajakowe,trenerzy, w tym nasz trener Pan Mateusz Wolski – nauczyciel wychowania fizycznego ZS w Lubiewie, Paulina Kuffel – Inspektor ds. sportu i rekreacji, turystyki oraz współpracy ngo, Wioletta Szymczak Kierownik referatu Oświaty, Kultury Sportu Promocji i Turystyki   przybyli do Pana Wójta na spotkanie. Podczas trwania spotkania  oficjalnie przypieczętowano otwarcia Filii Lubiewo CWZS Stowarzyszenie Kajakowe. Określone na jakich zasadach będzie działać Filia. Od dnia 29.3.2017 na terenie gminy działa Filia Lubiewo CWZS Stowarzyszenia Kajakowego.

Zarówno w ciepłą słoneczną sobotę już zawodnicy mieli trening na wodzie na naszym jeziorze Bysławskim.

Organizatorzy zachęcają do wstąpienia w szeregi klubu dzieci z całego terenu powiatu tucholskiego i nie tylko! Już w lipcu odbędzie się drugi obóz kajakowy na terenie gminy Lubiewo.


Mat. nadesłane

Mat. redakcyjne

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook