25 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

III Igrzyska Sportowe Osób Niepełnosprawnych ( TOKiS – PRESS TV)

3 min read

Trzecie igrzyska już za nami, wypadły znakomicie. Zawodnicy maksymalnie zmobilizowani, rozpoczęli od obowiązkowej rozgrzewki. Później liczyły się: współzawodnictwo i… zabawa.

Mistrzem ceremonii – spikerem, ponownie był Wiesław Szołtun, jednak największe podziękowania należą się organizatorom i sponsorom. Udało się i to znakomicie.

Obejrzyjmy relację.

III Igrzyska sportowe Osób Niepełnosprawnych Tuchola 2016
Organizator: Warsztat Terapii Zajęciowej w Tucholi
zaproszone drużyny:
– WTZ Świecie
– WTZ Chojnice
– WTZ Sepólno Krajeńskie
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Tucholi
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Świeciu (Ci z flagami i trąbkami:)

Było osiem konkurencji, sześć indywidualnych i 2 grupowe
Indywidualne: skok w dal z miejsca, skok w dal z rozbiegu, rzut piłką lekarską – każdy uczestnik miał tutaj dwie próby skoku i rzutu, bieg na 400m, bieg na 100m, wyścig wózków inwalidzkich, Grupowe: przeciąganie liny, mecz piłką rehabilitacyjną.

Każda z organizacji otrzymała równe prezenty: sprzęt rehabilitacyjny (poduszka rehabilitacyjne do korygowania wad postawy i taśmy rehabilitacyjne), sprzęt bez których nasz rehabilitant nie wyobraża sobie pracy z naszymi uczestnikami.

Nagrody ufundowała gmina Tuchola i sklep medyczny AKSON.
Medale i puchary ufundowała gmina Gostycyn.
Pozostali sponsorzy:
– Małgorzata Oller – Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi
– firma Agromex
– Sklep spozywczo-warzywny Joanna Klunder- kapusta na bigos
– Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
– Piekarnia-Cukiernia Piotr Latzke- drożdzówka
– PSS Społem – bułki do bigosu
– Apteka Tucholska państwa Kram
– Hydrotor S.A.
– Nadleśnictwo Tuchola
– pan Leszek Zieliński – salon łazienek Hurt-Detal-Artykuły Przemysłowe Wielobranżowe Leszek Zieliński – za dowiezienie gościa specjalnego minionka !!!!!!!!!
– pan Bartkowiak i Zakłady Mięsne Skiba – kiełbaski na grilla
– Coca Cola Hellenic Polska – kropla beskidu dla zawodników
– pan Janusz Zawadziński – bezpłatne udostępnienie stadionu i sprzętu sportowego
– pani Marianna Weilandt – wypożyczenie strojów borowiackich
– media – reklama igrzysk
– najwspanialszy pan Wiesiu – za prowadzenie imprezy juz po raz trzeci 🙂
– Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Specjalnej Troski – za ugotowanie pysznego bigosu
– wolontariuszom z grupy eM działajacej przy tucholskim Nowodworku- pomoc w organizacji
– pan Dariusz Hofman – sedziowanie meczu
– p H. Janowskiej-Giłka – słodycze dla uczestników
– OSP Legbąd

Każdemu ze sponsorów dziękowaliśmy przekazując lawendę, którą sami wyhodowaliśmy.

Wręczały medale i puchary dwie uczestniczki przebrane w stroje borowiackie : Anna Meger i Aleksandra Czapiewska.

Część artystyczna:
wiersz „Elementarz sportowy” – mówiła Aleksandra Czapiewska
taniec z pomponami: Justyna Figel, Justyna Matuszak, Paulina Szklarz, Zenobia Gackowska
taniec do piosenki „Waka waka” Shakiry: Justyna Figel, Justyna Matuszak, Paulina Szklarz, Zenobia Gackowska + terapeuta z pracowni muzyczno-teatralnej Katarzyna Witkowska, ktora całą część artystyczną przygotowała.

Wręczała dyplomy : Anna Kalinowska p.o. kierownika WTZ
Medale i puchary: wicestarosta Z. Poturalski i J. Kowalik.

Wyniki:
1) skok w dal z miejsca:
kobiety:
1) Karolina Byszewska ŚDS TUCHOLA
2) Iwona Chlebowska ŚDS TUCHOLA
3) Dominika Partyka WTZ Świecie

mężczyźni:
1) Marcin Mieśniak ŚDS Świecie
2) Robert Ksybek WTZ Sępólno Krajeńskie
3) Jacek Sprengel WTZ Sępólno Krajeńskie

2) skok w dal z rozbiegu
kobiety:
1) Karolina Byszewska ŚDS TUCHOLA
2) Iwona Chlebowska ŚDS TUCHOLA
3) Dominika Partyka WTZ Świecie

mężczyźni:
1) Damian Kufel ŚDS Tuchola
2) Robert Ksybek WTZ Sępólno
3) Piotr Meyer WTZ TUCHOLA

3) rzut pilką lekarską
kobiety:
1) Monika Gackowska WTZ Sępólno Kraj.
2) Karolina Byszewska ŚDS Tuchola
3) Hanna Bilska WTZ Sępólno

mężczyźni
1) Marcin Kosidowski – WTZ Tuchola
2) Damian Kufel ŚDS Tuchola
3) Zbigniew Ziębakowski ŚDS Świecie

4) bieg na 400m
k:
1) Ewa Bogucka ŚDS Świecie
2) Dorota Szamlewska WTZ Tuchola
3) Justyna Figel WTZ Tuchola

m:
1) Marcin Mieśniak ŚDS Świecie
2) Piotr Meyer WTZ Tuchola
3) Artur Kierski WTZ Chojnice

5) bieg na 100m
kobiety
1) Karolina Byszewska ŚDS Tuchola
2) Katarzyna Galkiewicz WTZ Świecie
3) Monika Gackowska WTZ Sepólno Kraj.

mężczyzni:
1) Piotr Meyer WTZ Tuchola
2) Marcin Mieśniak ŚDS Świecie
3) Robert Ksybek WTZ Sępólno

6) wyścig wózków inwalidzkich

1) Martyna Banach WTZ Tuchola (mistrzyni Polski w podnoszeniu ciężarów – fajnie byłoby o Martynie napisać oddzielny artykuł)
2) Dawid Krajewski WTZ Chojnice
3) Magdalena Zalewska WTZ Świecie

7) przeciaganie liny
1) ŚDS Świecie
2) ŚDS Tuchola
3) WTZ Chojnice

8) mecz piłką rehabilitacyjną
1)WTZ Chojnice
2) ŚDS Świecie
3) WTZ Tuchola

_____________________

(red.)

Informacje: Monika Zwolińska

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook