27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

III Powiatowa Interdyscyplinarna Konferencja pt. „Widzimy, reagujemy, przeciwdziałamy – cyberprzestępczość oraz funkcjonowanie numeru alarmowego 112 (Relacja)

2 min read

Aż dwie doby spędzili uczestnicy III Powiatowej Interdyscyplinarna Konferencji pt. „Widzimy, reagujemy, przeciwdziałamy – cyberprzestępczość oraz funkcjonowanie numeru alarmowego 112, która odbyła się w tym roku (2016) w Fojutowie.

Konferencja rozpoczęła się w Czwartek od części oficjalnej oraz od cyklu wykładów. O szczegółach informowaliśmy na bieżąco. W piątek, drugiego dnia nadszedł czas na warsztaty. Było warto wsłuchać się  w informacje, które słuchaczom przekazywali prowadzący. Były bezcenne.

Internet, to nie tylko przyjemność, ale prawdziwy gąszcz zagrożeń z których na szczególną uwagę zasługuje psychomanipulacja i inne socjotechniki. Użytkownicy nie zdają sobie nawet sprawy z tego, ze są szczegółowo inwigilowani i analizowani. Na podstawie tych praktyk pozyskiwane są poufne informacje, a to łączy się tylko z jednym – stratami każdego rodzaju.

Sprawa telefonu alarmowego 112, to kolejny problem, który naświetlono w wyjątkowo szczegółowy sposób. Niedopuszczalne jest to, aby obywatele wykorzystywali ten numer w inny, niż oczywisty sposób. Postępowanie w przypadku zdarzenia, kontakt z operatorem, który powoduje uruchomienie całego procesu pomocy osobie poszkodowanej lub znajdującej się w bezpośrednim niebezpieczeństwie.

Wydawałoby się, że to wszystko jest oczywistością, niestety, życie pisze inne, czasami całkowicie irracjonalne scenariusze. Uczestnicy konferencji opuścili ją będąc przeszkolonymi i zapewne tak oczywistych, jak dotychczas błędów popełniać nie będą, ale co z resztą?

Podobne szkolenia przydałyby się wszystkim i cyklicznie powinny być powtarzane. W sposób szczególny właśnie takie treści powinny trafiać do dzieci i młodzieży, której trzeba strzec przed pospolitymi, wirtualnymi przestępcami, którzy ciągle pozostają bezkarni. Ten proces zmienia się, dzięki policjantom, których kwalifikacje do wykrywania i eliminacji takich postępowań mogą zaszokować laika, z wyrobionym, niekorzystnym zdaniem na temat służb.

To specjaliści, którzy potrafią zaskakiwać. Ci „zaskoczeni”, kończą zazwyczaj z wyrokiem skazującym i… dobrze.

Zapraszamy do relacji filmowej.

_________________

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook