29 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

IMKOP przejął BP w Rudzkim Moście

2 min read

I stało się, stacja paliw BP w Rudzkim Moście zmieniła właściciela. Nie było to legendarne „wrogie przejęcie”, jak donoszą lokalni plotkarze i plotkarki, a zwyczajna handlowa transakcja, których wiele.

Imkop, to firma Usług Wielobranżowych, działająca w branży transportowej. Rodzaj świadczonej przez nią działalności został w Europejskiej Klasyfikacji Działalności sklasyfikowany, jako: towarowy transport drogowy. Siedziba firmy znajduje się z Ciecholewach w gminie Konarzyny. Firma wydaje się być prężną, a jej charakter całkowicie uzasadnia obecność maszyn budowlanych w pobliżu stacji paliw.

Ciekawym jedynie jest to, że jeszcze ledwie kilka tygodni temu dawny właściciel firmy zwrócił się do nas z prośbą o nagłośnienie niekorzystnej dla siebie sytuacji, w której problem stanowił ewentualny wykup terenów przyległych. Jak nas poinformowano problemy stawiała administracja miasta. W planach rozbudowy stacji miały pojawić się: hotel, mini zoo, tereny służące wypoczynkowi kierowców. Udzielono nam nawet wywiadu i ukazano pewne dokumenty, tym bardziej dziwi niespodziewana decyzja o sprzedaży obiektu, w który zainwestowano fortunę. Cóż, dla nas w tej chwili jest ważne tylko jedno, czy pracownicy zatrudnieni w stacji utrzymają swoje stanowiska? Mamy zapewnienie, że w tej materii nic się nie zmieniło.

Kapitalizm ma różne oblicza, jednak łączy go wspólny mianownik- pieniądze i nie nam doszukiwać się w tym wszystkim ewentualnych podtekstów. Póki, co nie jesteśmy ich świadomi.

 

(red.)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook