25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

IMGW-PIB Zespół w Poznaniu ostrzega przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi

2 min read

Mamy już za sobą pierwszy poważniejszy atak zimy, która w tym roku wyraźnie zaspała. Przez ostatnią noc spadło w niektórych miejscach ponad 10 centymetrów białego puchu. Niby nic, a jednak sytuacja dla służb sprzątających śnieg z ulic i ciągów pieszych była jak zawsze gigantycznym zaskoczeniem. 

Odpowiadający za ten stan ludzie zawiedli na całej linii. Było ślisko, niebezpiecznie, chwilami makabrycznie. Kręcące się jak bąki samochody na zakrętach, przewracający się ludzie – swoista norma, która powtarza się od lat. Już po tym pierwszym dniu powinny polecieć głowy odpowiedzialnych za ten stan rzeczy, no dobrze, oczywiście nie w Tucholi, gdzie urzędnicy popierają się na każdym szczeblu drabiny wpływów. TOKiS – PRESS jak zawsze podpiłuje kilka jej szczebli – nasze auta jeszcze krążą po okolicznych drogach, a my w redakcji czekamy na filmy i zdjęcia.

Niestety, najbliższe godziny nie wyglądają zbyt optymistycznie, opierając się na prognozie pogody i opinii dyżurnego zapewne sympatycznego synoptyka:) Oficjalny komunikat opublikowano w Biuletynie Informacji Publicznej powiatu.

Zjawisko: opady marznące  

Stopień zagrożenia: 1 

Obszar: województwo kujawsko-pomorskie 
 
Ważność:  od godz. 11:00 dnia 17.01.2014 do godz. 21:00 dnia 17.01.2014 

Przebieg: przewiduje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Możliwe oblodzenie linii energetycznych. Strefa opadów będzie się powoli przemieszczać z południowego – zachodu na północny – wschód województwa. 
  
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 % 
Uwagi: brak 
  
Dyżurny synoptyk:  Marek Pruchniewicz 
_______________________
(red.)
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook