5 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

INFORMACJA DLA ORGANIZATORÓW WYCIECZEK I PRZEWOŹNIKÓW AUTOKAROWYCH

2 min read

Rodziców, opiekunów oraz organizatorów grupowych wyjazdów na zimowy wypoczynek informujemy, że istnie możliwość sprawdzenia stanu technicznego oraz wyposażenia autobusów, a także trzeźwość kierowców i wymaganych dokumentów. Czynności te wykonują funkcjonariusze tucholskiej drogówki.

Kontrole najlepiej zgłaszać w formie pisemnej z co najmniej 3 dniowym wyprzedzeniem pocztą elektroniczną na adres: dyżurny-tuchola@bg.policja.gov.pl lub do oficera dyżurnego na nr telefonu 052 3366200.

W zgłoszeniu należy podać dokładną datę i godzinę podjazdu autobusu, uwzględniając zapas czasowy przed planowanym odjazdem z młodzieżą. Kontrole autokarów przez policjantów ruchu drogowego prowadzone będą na parkingu przy ul. Kolejowej w Tucholi (wyładowania   PKP).   W szczególnych przypadkach kontrola odbędzie się w innym uzgodnionym z organizatorem wyjazdu miejscu. Otrzymanie pisemnego wniosku odpowiednio wcześnie pozwoli na zaplanowanie takiej kontroli przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Zdarza się bowiem, iż prośby o kontrole autokarów docierają do Komendy Powiatowej Policji zbyt późno, nawet kilka godzin przed wyjazdem, co powoduje angażowanie do tego funkcjonariuszy pełniących w tym czasie służbę patrolową. Może się zdarzyć, iż policjanci w czasie planowanego wyjazdu zostaną skierowani na pilną interwencję bądź zdarzenie a to spowoduje opóźnienie w kontroli i tym samym opóźnienie wyjazdu.

Ponadto autobus możemy sprawdzić na www.bezpiecznyautobus.gov.pl. Bezpieczny Autobus to e-usługa, która pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy lub szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa nie zastąpi kontroli przeprowadzanej przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Umożliwi jednak wstępną̨ weryfikację stanu autobusu, gdyż autobus bez ważnego przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC nie powinien poruszać́ się̨ po drodze.

Sugerowany wzór wniosku znajduje się na stronie internetowej tucholskiej komendy policji. Wystarczy kliknąć w zakładkę PREWENCJA, następnie KONTROLE AUTOKARÓW i na dole strony znajduje się PLIK DO POBRANIA.

Autor: asp. Sylwester Suchomski
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook