28 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Infrastruktura drogowa przy Świeckiej spowalnia ruch, czy stanowi dla niego zagrożenie?

2 min read

Skrzyżowanie ulicy Świeckiej ze Starodworcową  poprzedza wysepka dla pieszych i przedziwny, wybrzuszony w stronę jezdni krawężnik. Takie rozwiązanie stanowić ma rzekomo element spowalniający ruch drogowy. Czy rzeczywiście tak jest?

Wątpliwości ma radny miejski, pan Ireneusz Wesołowski, który sprawę poruszył na piątkowej sesji Rady Miasta. W odpowiedzi pan burmistrz zapewnia, że wszystko jest zgodne z prawem w odniesieniu do realizujących projekt.W podobnym tonie wypowiada się zaproszony na sesję komendant powiatowy policji w Tucholi, pan Krzysztof Bodziński.

Praktycznie każdy użytkownik pojazdu, poruszający się ulicą Świecką w Tucholi, po jej remoncie, z zakłopotaniem drapie się w głowę. Z biegiem czasu zdziwienie mija, na korzyść wpierw śmiechu, a potem gestów politowania. Takiego infrastrukturalnego bubla jeszcze nasz powiat nie widział. O ile nawierzchnia rzeczywiście jest zupełnie przyzwoita, tak cała reszta to wymysł kogoś o wyjątkowo „ciasnym” rozumku. Wysepki dla pieszych i przejścia, mają spowolnić ruch pojazdów? To niedorzeczność, trąbimy o tym od samego początku. Owe spowalniacze stanowią katastrofalne zagrożenie dla pieszych, którzy już stali się ofiarami tego pomysłu. Ilu poszkodowanych trafiło do miejskiego szpitala? Sporo. Ile to kosztowało? Również sporo. Taranowanie wysepek, potrącanie pieszych, niszczenie oznakowania, nieprawdopodobna ciasnota dla pojazdów włączających się do ruchu  z ulic przyległych. HORROR!

Sprawa oznakowania tej ulicy przechodzi ludzkie pojęcie. Na tak krótkim odcinku umieszczono setki znaków zarówno pionowych, jak i poziomych. Te stojące na poboczu są niewidoczne, giną w koronach drzew. Który idiota umieszcza je w taki sposób? Są dwa wyjścia, wyciąć drzewa, albo zmienić konstrukcje na których umieszczono znaki. Praktycznie przy  ulicy Świeckiej policjanci nie mają prawa nakładać mandatów na użytkowników, za wykroczenia związane z brakiem ich respektowania!

Każdy sąd uniewinni kierowcę wobec tak rażących zaniedbań, których dopuścił się nie Duch Święty, a niedouczony projektant. Jeżeli ten bubel jest zgodny z prawem, to w takim razie prawo jest chrome i należy je natychmiast zmienić!

Wreszcie sprawa krawężnika, o którym mówi pan radny Wesołowski. Owo dziwo doprowadziło już do wielu groźnych sytuacji, TOKiS – PRESS PATROL był świadkiem zdarzenia, kiedy wolno jadący samochód wpadł na wspomniany krawężnik tak nieszczęśliwie, że jego auto ODWÓRCIŁO SIĘ! Gdyby ktoś jechał z przeciwka, byłyby ofiary! Nie jechał szybko, szacunkowo mogła to być prędkość rzędu 30, 40 km/h! Wystarczyło. Bilans strat? Zniszczona felga, guz na głowie kierowcy i worek strachu. Ten przeklęty krawężnik nie spowalnia ruchu, jest śmiertelnym zagrożeniem dla wszystkich!

Ponieważ jedno zdjęcie warte jest tysiąca słów, obejrzyjmy całą ich galerię i pomyślmy logicznie, to naprawdę nie boli!

_____________________________

Materiał przygotował i opracował

Mariusz R.Fryckowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook