25 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Internet i nowe technologie dzięki środkom z Unii Europejskiej

2 min read
Wykorzystanie badań naukowych w opracowaniu nowych technologii produkcyjnych w kujawsko-pomorskich przedsiębiorstwach oraz budowa infrastruktury szerokopasmowego internetu –  na realizację pięciu tego typu projektów trafi kolejne wsparcie rozdysponowane przez Urząd Marszałkowski ze środków z Unii Europejskiej. Uroczyste podpisanie umów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich odbyło się dziś  (9 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim.

Środki z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego trafią na realizację trzech projektów z zakresu wspierania przedsiębiorstw z Kujaw i Pomorza w opracowywaniu i wdrażaniu nowych technologii produkcyjnych we współpracy z uczelniami z regionu:

  • P.W. „Łucznika” z Tucholi – opracowanie nowej technologii umożliwiającej łatwą i wydajną produkcję wysokogatunkowych pralin likworowych. Projekt będzie realizowany we współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Wsparcie z RPO WK-P to 186 tysięcy złotych (więcej tutaj).
  • Polmass z Bydgoszczy – opracowanie biotechnologiczne i wdrożenie do produkcji inokulantu mikrobiologicznego służącego do otrzymywania wysokiej jakości pasz. Projekt będzie realizowany we współpracy z Uniwersytetm Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kwota dofinansowania z RPO to prawie 80 tysięcy zlotych (więcej tutaj).
  • P.W. Atelbud z Bydgoszczy – opracowanie i wdrożenie nowoczesnej technologii rozruchu silników 6kV. Projekt będzie realizowany we współpracy z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Wsparcie z RPO WK-P to 600 tysięcy złotych (więcej tutaj).

Dofinansowanie rozdysponowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dotyczy stworzenia i infrastruktury szerokopasmowego internetu w gminach Boniewo oraz Lubraniec w powiecie włocławskim. Oba projekty obejmują budowę radiowej sieci internetowej: montaż konstrukcji a także zakup i instalację urządzeń teletechnicznych, systemów radiowych oraz teleinformatycznych. W gminie Boniewo z realizacji przedsięwzięcia skorzystają mieszkańcy miejscowości Boniewo, Lubomin, Osiecz Mały, Otmianowo i Grójczyk, a wsparcie w ramach PROW to 743 tysiące złotych. Dofinansowanie  dla gminy Lubraniec to 816 tysięcy złotych, a z dostępu do internetu będą mogli korzystać mieszkańcy miejscowości Lubraniec, Dąbie Kujawskie, Zgłowiączka, Józefowo, Kłobia, Świątniki i Bielawy.

(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook