20 października 2020

Internetowy atlas regionu

1 min read
Wystartował internetowy atlas geograficzny województwa kujawsko-pomorskiego. Portal z funkcjonalną aplikacją interaktywną przyda się administracji, uczniom i studentom, a także wszystkim innym, którzy poszukują map dobrze opisujących zasoby, procesy i zjawiska. Zapraszamy.
Atlas, który jest nowoczesną, kompletną i w założeniu na bieżąco aktualizowaną i rozwijaną monografią kartograficzno-tematyczną i geograficzno-statystyczną regionu, został opracowany na podstawie najnowszych statystycznych i środowiskowych baz danych oraz oryginalnych opracowań i autorskich wyników badań. Składa się sześciu działów tematycznych, 360 map i 140 warstwowych kompozycji mapowych oraz ponad 6,5 tysiąca warstw tematycznych.
  –
Opracowaniem portalu i aplikacji zajmował się przez rok zespół złożony z naukowców Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uczelnianego Centrum Informatycznego UMK, wspomagany przez programistów z toruńskiej firmy 3w Design Team. Kierownikiem projektu jest profesor Wojciech Wysota, a redaktorem naczelnym witryny prof. Zenon Kozieł. W marcu próbnie uruchomioną aplikację – zawierającą między innymi wyszukiwarkę map oraz narzędzia do wiązania ich z danymi statystycznymi i tworzenia kompozycji map złożonych w wyniku nakładania kolejnych warstw tematycznych – testowali z powodzeniem uczniowie szesnastu kujawsko-pomorskich szkół średnich i dziesięciu gimnazjów oraz studenci UMK.

„Internetowy atlas województwa kujawsko-pomorskiego” można przetestować tutaj.
_____________
(red.)
kujawsko-pomorskie.pl
Fot. Daniel Pach
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook