Izby Rolnicze wciąż ważne? (przyp. red.)

„Rola Izb Rolniczych w kształtowaniu i realizacji polityki rolnej Państwa”- to tytuł konferencji zorganizowanej dziś w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. W spotkaniu z rolnikami wziął udział m.in. wiceszef resortu rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Zarudzki, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz parlamentarzyści: Ewa Kozanecka, Tomasz Latos, Zbigniew Dolata, i Józef Łyczak.

Mikołaj Bogdanowicz podkreślił istotę rolnictwa w rozwoju Kujaw i Pomorza.

„Przeszło 51 proc. PKB naszego województwa to właśnie rolnictwo i przemysł rolno-spożywczy. Tutaj każdy problem rolniczy np. związany z klęskami jest niezwykle istotny, szczególnie, że nasz region jest bardzo podatny na takie trudności jak np.: susza.”- powiedział wojewoda.

Słowo podziękowania do przybyłych gości skierował poseł Tomasz Latos.

„Polityka rolna jest bardzo ważna dla naszego rządu dlatego dziękuję, za tak liczne przybycie Państwa na nasze spotkanie. Te spotkania mają służyć wsłuchaniu się w Państwa opinię.”- mówił poseł Tomasz Latos.

Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Zarudzki przedstawił cele ministerstwa na rok 2019.

„Rola Izb Rolniczych to przede wszystkim rolnicy. My jesteśmy ich przedstawicielami i na ich rzecz pełnimy swoją służbę. Trzy priorytety, które wyznaczyliśmy sobie na w roku 2019 to: działania stabilizujące w rolnictwie i wzmocnienie dialogu społecznego, zapewnienie bezpieczeństwa w zakresie weterynarii oraz zapewnienie warunków do prowadzenia produkcji rolnej zgodnej z zasadami dobrej kultury rolnej. Spełnienie tych trzech celów sprawi, że rolnictwo w Polsce będzie się rozwijało jeszcze szybciej.”- mówił wiceszef MRiRW.

Izby rolnicze są samorządem rolniczym działającym na rzecz rozwiązywania problemów rolnictwa i reprezentującym interesy zrzeszonych w nim podmiotów. Ich członkami, z mocy ustawy, są wszystkie osoby fizyczne i prawne, które są płatnikami podatku rolnego lub dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej.


bydgoszcz.uw.gov.pl

admin

Next Post

Paszport turystyczny 2019

wt Maj 7 , 2019
Tym razem zabieramy mieszkańców województwa i turystów w podróż do korzeni. W 8. edycji naszego Paszportu Turystycznego odwiedzimy osiemdziesiąt miejsc w siedmiu krainach etnograficznych, które tworzą Kujawsko-Pomorskie Konstelacje Dobrych Miejsc. Wszystkie informacje na www.paszport.kujawsko-pomorskie.travel.

SPOŁECZNOŚCI

Lokalnie

Globalnie

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook