22 października 2020

Jacek Brygman przewodniczącym Konwentu Wójtów

1 min read
Marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku Ryszard Bober uczestniczyli w dzisiejszym (23 stycznia), pierwszym w nowej kadencji posiedzeniu Konwentu Wójtów Gmin Wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbyło się w Obrowie w powiecie toruńskim.
 
– Reprezentujący wieś samorządowcy są ważnymi partnerami samorządu województwa w realizacji wielu regionalnych polityk, w tym szczególnie tych odnoszących się do rozwoju obszarów pozamiejskich. Cenimy sobie ich głos, wsłuchujemy się w ich postulaty i oczekiwania. Konwent Wójtów jest ważnym forum artykułowania tych oczekiwań, dlatego zależy nam na dobrych relacjach –
podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Powołany w 2007 roku Konwent Wójtów Gmin Wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego jest gremium samorządowym powołanym do wypracowywania wspólnych stanowisk w kluczowych dla gmin wiejskich naszego regionu kwestiach. Jego członkami są wójtowie gmin wiejskich i burmistrzowie gmin miejsko-wiejskich. Władze wybierane są na czteroletnią kadencję.
Dla naszego powiatu istotną informacją jest ta, że wójt Cekcyna – pan  Jacek Brygman awansował do godności przewodniczącego konwentu.
_____________________
(red.)

Fot. UG Obrowo
Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook