8 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Jak się bawić to tylko z seniorami

2 min read

W środę 21 sierpnia br. w Bibliotece-Centrum Kultury i Promocji  w Lubiewie spotkali się członkowie Kół Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Lubiewa, Bysławia, Tucholi, Świecia, Świekatowa, Bukowca, Cekcyna i Drzycimia na VII Integracyjnym Pikniku Seniorów.

Ponadto, w spotkaniu uczestniczyli goście z Bysławka, Jeziorek i Bydgoszczy. Ponad 100 osób świetnie się bawiło do późnych godzin wieczornych przy muzyce w wykonaniu p. Henryka Mrozińskiego. Gości przywitała przewodnicząca koła w Lubiewie p. Władysława Socha, dziękowała wszystkim za tak liczne przybycie, co dowodzi, że atmosfera na lubiewskich piknikach jest sympatyczna i przyjazna.Podziękowania dla seniorów za ich obecność, aktywność wraz z życzeniami udanej imprezy w imieniu p. Wójt Gminy Lubiewo i własnym skierowała  Wioletta Szymczak.

Była to kolejna bardzo udana impreza, potwierdzająca, że seniorzy są pełni wigoru i swoim poczuciem humoru i kondycją nie jednego młodego mogą zawstydzić. Praktycznie, przez cały czas trwania imprezy na parkiecie wirowały tańczące pary. Bo jak mówią emeryci -płynąca muzyka porywa ich do tańca, zarówno ta wolna, szybka i nawet bardzo szybka. Spalone kalorie, seniorzy uzupełniali pysznościami przygotowanymi przez p. Władzię i jej domowników.

Są to bardzo sympatyczne spotkania, służące wspólnej integracji i dobrej zabawie. Obecne, było również okazją do ponownego zachęcenia do wstąpienia w szeregi studentów Uniwersytetu III wieku, który wpaździerniku rozpocznie już piąty rok swojej działalności, zachęcenia wnuków i prawnuków do studiowania na Uniwersytecie Dziecięcym oraz do przekazania ważnych i ciekawych spraw dla seniorów.


Wioletta Szymczak

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook