4 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Jak się chce, to można wszystko! TUCHOLA zwala z nóg Toruń!

2 min read

Czyżby ktoś „na górze” wreszcie uwierzył w to, o czym mówimy od pięciu lat? Tak, zgadza się, mamy szansę na to, aby stać się rajem dla turystów.

14 – 15 marca br. gmina Tuchola uczestniczyła w Targach Turystycznych „Wypoczynek 2015” połączony z Festiwalem Smaków w Toruniu.

Nasz region reprezentowali twórcy ludowi – Genowefa i Józef Bonk z Tucholi oraz odpowiedzialna za promocję gminy Agnieszka Schreiber-Gut.

Stoisko promocyjne Tucholi cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród odwiedzających targi. Padało mnóstwo pytań o najciekawsze miejsca do odwiedzenia, bazę noclegową, a także o miejsca na zorganizowanie kolonii dla najmłodszych, jak i zjazdów rodzinnych. Dużą ciekawość wśród gości wzbudził m.in. zrekonstruowany średniowieczny gród Raciąż i wystawa archeologiczna w Wiejskim Domu Kultury w Raciążu, akwedukt w Fojutowie, miasto Tuchola i związana z nim historia słynnych dwóch mieczy. Odwiedzający podkreślali, iż niewielka odległość, jaka dzieli Toruń czy Bydgoszcz od Tucholi jest dla nich dodatkową zachętą do przyjazdu i zwiedzania naszego regionu. Każdy zainteresowany otrzymał pakiet folderów, mapkę turystyczną i gadżety promocyjne gminy Tuchola.

Zachwyt wśród odwiedzających wzbudzały także prace naszych twórców ludowych. Każdy, kto tylko przechodził obok stoiska gminy Tuchola, choć na chwilę zatrzymywał się i podziwiał borowiackie hafty autorstwa pani Genowefy. Co rusz z ust targowych gości padały słowa uznania dla kunsztu i trudu włożonego w wykonanie tych prac. Pani Genowefa chętnie opowiadała również o sztuce i kulturze Borowiaków, co sprawiało, iż przy stoisku zbierały się liczne grupy słuchaczy.
Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się ptaszki rzeźbione przez Józefa Bonka. Zaciekawione tymi stworzeniami były zwłaszcza dzieci, które dopytywały o ich nazwy i miejsca przebywania. Pan Józef zadbał również o wrażenia słuchowe wśród gości, bowiem z głośników zamontowanych na stoisku wydobywał się śpiew ptaków. Dzięki temu odwiedzający mogli choć odrobinę poczuć niezwykłą atmosferę, jaka panuje w lesie za sprawą jego skrzydlatych mieszkańców.

Brawo, tak trzymać i nie spoczywać na laurach!

____________________
(red.)
UMiG w Tucholi

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook