2 grudnia 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Jak ochronić się przed wichurą? KONIECZNIE PRZECZYTAJ!

2 min read

Dmuchamy na zimne, ale sytuacja w każdej chwili stanie się dynamiczna.

Gdy zapowiadane są wichury, warto się do nich przygotować. Warto pozostać w domu. Tam należy przede wszystkim zamknąć okna i drzwi, a także usunąć z balkonu i parapetów wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr. Samochód powinno się zaparkować w bezpiecznym miejscu, z daleka od drzew, reklam, szyldów i słupów energetycznych, które podczas wichury mogą spaść i zniszczyć auto. Należy też naładować telefon komórkowy, żeby w razie czego móc się skontaktować z odpowiednimi służbami.

Jak zabezpieczyć dom na czas wichury?

Podstawowym zabiegiem, który może zapobiec nieszczęściu, jest schowanie wszystkich rzeczy z balkonów, tarasów i parapetów (doniczki z kwiatami itp.), które mogłyby wyrządzić krzywdę osobom znajdującym się poniżej. Warto też zabezpieczyć większe przedmioty z ogródków (np. trampoliny), ponieważ mogą być one porwane przez wiatr, a drzwi do domu powinny być zamknięte.Zamknięte powinny byc także bramy skrzydłowe oraz bramy garażowe. Warto też zwinąć markizy, usunąć z ogrodu parasole ogrodowe, a meble ogrodowe zabezpieczyć przed porwaniem przez wiatr – albo po prostu schować.  Osobnej troski wymagają stojące przy budynku rusztowania, jest czas aby je rozebrać, co wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Warto także zaopatrzyć się w niezależne źródła energii (generator), jak również w niezależne źródła światła (latarki, baterie, akumulatory). Nie zapomnijmy również o tym, aby wyłączyć z prądu odbiorniki w stanie czuwania (audio, video).

Od tej chwili TOKiS – PRESS działa w systemie non – stop, aż do dowołania.


(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook