2 sierpnia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Jarmark Staroci i Antyków na Placu Wolności

2 min read

Mamy piątek, to już trzynasty dzień lipca, trwają obchody Dni Borów Tucholskich. Dzisiaj od 9 rana, aż do godziny 16 trwać będzie Jarmark Staroci i Antyków (org. Grudziądzkie Towarzystwo Kolekcjonerów i Miłośników Sztuki Dawnej „Pomorze”) na parkingu w centrum miasta. Prócz kompletnego chaosu z parkowaniem aut, wszystko przebiega jak zawsze wspaniale. Do Naszego miasta przybyli członkowie Towarzystwa Kolekcjonerów i Miłośników Sztuki Dawnej „Pomorze”. Na prowizorycznych stoiskach wystawiono praktycznie wszystko.


To przedmioty historyczne przeróżnej wartości. Są wyroby ze srebra, bursztynu, są dawne naczynia, przedmioty stanowiące historyczny fragment sztuki użytkowej. Nic tak nie smakuje, jak świeżo zmielona kawa z pradawnego młynka. Ziarna kawy nie są „przypalone”, powolny ruch korby uwalania bukiet olejków eterycznych zawartych w kawie – coś wspaniałego. Spotykamy naszego kolegę – pana Krzysztofa, który wraz ze swoją uroczą żoną wystawił naczynia z porcelany.

 

Tuż obok poznajemy niezwykle miłe małżeństwo z Wybrzeża. Są w Tucholi kolejny raz, odwiedzają Tucholę praktycznie od chwili, gdy obchodzone są Dni Borów Tucholskich. Zamieniamy kilka słów – przemili ludzie, troszeczkę zdziwieni tym, że miasto sprawia wrażenie „smutnego”. Zrzucamy to na karb trudnej, polskiej rzeczywistości, gdzie każdy z szaleństwem w oczach walczy o przeżycie. Szara codzienność, ale zgadzamy się z tym, że w dni wolne od pracy ludzie troszeczkę odetchną.

 

Tuż obok, pan w kapeluszu wystawił kolekcję przepięknych zegarów, wyglądają tak, jakby wczoraj zostały wyprodukowane. Niezwykła pieczołowitość w odtworzeniu każdego detalu, każdy egzemplarz poraża precyzją.

Wspaniałym pomysłem jest zapraszanie pasjonatów – kolekcjonerów, to niezwykle otwarci i przyjaźni ludzie.

 

TOKiS – PRESS serdecznie pozdrawia wszystkich wystawców i zwiedzających.

Pełna galeria fotografii – KLIK

(TOKiS – PATROL reporterski)

 

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook