27 lipca 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Jeden z piękniejszych łuków tęczy na tucholskim niebie był właśnie dzisiaj!

1 min read

Miniony piątek zapamiętamy, jako wyjątkowo paskudny, a wszystko za sprawą gwałtownego załamania pogody. I tak właściwie nie było by w tym niczego szczególnego, gdyby nie ten specyficzny czas, kiedy Tuchola świętuje swoje dni. Tyle przygotowań, tyle planów, tyle poświęconego czasu i wszystko na nic – biadolą organizatorzy imprez plenerowych.

Jednak o 21 : 00 zły dzień zrekompensowała trochę wielka „dziura w niebie”, przez którą wyjrzało wieczorne słońce. Chwilę później pojawiła się przepiękna tęcza. Łuk rozbudowywał się w zawrotnym tempie, po chwili był już pełny, iście „niebiański most”, najpiękniejszy, bo widziany z naszej kochanej Tucholi. Z doświadczenia wiemy, że zjawisko najlepiej widoczne jest w okolicach dawnej szkoły zawodowej, a naturalny kontrast, który stanowi ściana lasu pomiędzy Tucholą, a Rudzkim Mostem, wyostrza obraz. Ten zarejestrowaliśmy kamerą, efekt był powalający. Właśnie w tym miejscu często zdarza się, że pojawia się tęcza podwójna, to rzadsze zjawisko, jednak dzisiaj drugiego łuku nie można było dostrzec. Może, kiedy indziej?

Zjawisko zakończyło się po kwadransie, wraz z zachodem naszej najbliższej gwiazdy. Kto wie, może deszczowe dni właśnie się kończą? Polegać możemy wyłącznie na naszej pogodynce w lewym marginesie witryny. Często się sprawdza.

Słonecznych dni!

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook