27 października 2020

Jedna z najważniejszych wystaw ostatniego półrocza trafia do Tucholi!

1 min read

To absolutny ewenement i to pod każdym względem, już 22 kwietnia nastąpi otwarcie jednej z najważniejszych historycznie wystaw w tym mieście. Co ciekawe, wszystko odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej! Świetny wybór!

Poznajmy szczegóły.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy Filia w Tucholi zaprasza na wystawę pt. „Zapomniani kaci Hitlera. „Samoobrona” Niemiecka na Pomorzu Gdańskim (Selbstschutz Westpreussen) w 1939 r.”.

Wystawa została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Gdańsku Delegatura w Bydgoszczy.

Autorzy – dr Izabela Mazanowska i dr Tomasz Ceran – zgromadzili fotografie obrazujące zbrodniczą działalność organizacji obywateli polskich niemieckiego pochodzenia, członków Selbstschutzu Westpreussen w Okręgu Rzeszy Gdańsk – Prusy Zachodnie, jesienią 1939 r.

Na planszach przedstawiono niemieckie zbrodnie, topografię terroru, sylwetki wybranych sprawców, miejsca kaźni oraz formy upamiętnienia ofiar.

Otwarcie wystawy poprzedzi wykład dr Izabeli Mazanowskiej, który odbędzie się 22 kwietnia 2015 roku o godz. 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tucholi. Ekspozycję będzie można oglądać do 7 maja.

Więcej informacji udzielamy pod numerem  tel. 52 334 21 11.

Gorąco polecamy!

___________________

(red.)

tuchola.pl

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook