12 maja 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNO INFORMACYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

Jeleńcz i wydarzenie kulturalne tygodnia. To był wspaniały koncert!

1 min read

Brawurowo wykonany repertuar, oklaski publiczności na stojąco – wyraz największego uznania publiczności. Były bisy, kwiaty, oficjalne podziekowania, chwile radości, wzruszenia, nawet zadumy.

Na zaproszenie władz Gminy Kęsowo w porozumieniu z władzami kościelnymi do bazyliki w Jeleńczu, przybył fantastyczny zespół wokalny z Ukrainy. Przepiękny kościółek został ostatnio wyremontowany, nabrał dawnego blasku. To nie wszystko, świątynia słynie z kapitalnej wręcz akustyki, to daje gwarancję powodzenia każdemu wykonawcy. Jednak to, co zaprezentowali wspaniali Ukraińcy przerosło wszelkie oczekiwania.

To prawda, zespół jest zróżnicowany wiekowo, prawdą jest też, że dominują w nim niezwykłej urody panie, chociaż jest w nim „wyjątek”, ich śpiew to balsam dla każdego ucha, spragnionego sztuki, tej przez wielkie „S”. Tak właściwie nawet dokładny opis nie odda tego, czego doświadczyła liczna publiczność, która przybyła z bliska i daleka. Oczywiście nie ma to najmniejszego znaczenia, tego wieczoru od 19: 00 królowała muzyka z Ukrainy i tylko to się liczylo.  Zapraszamy do naszej galerii i kanału TOKiS – PRESS TV.

(red.)

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook