27 listopada 2020

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

JELENIA WYSPA UKAZAŁA INNE OBLICZE TURYSTÓW!

1 min read

To zadziwiające i jednocześnie pocieszające, że to urocze, znane nam wszystkim miejsce prócz tego, że odkrywane jest przez turystów, to ci ostatni potrafią je uszanować!

Miejsce to odwiedził nasz redakcyjny kolega , jak zawsze z aparatem fotograficznym. W poszukiwaniu ciekawych plenerów dostrzegł coś, co zaprzecza utartym stwierdzeniom, że po odwiedzinach dużej ilości osób pozostają widoczne ich ślady – góry śmieci.

Nie tym razem. Po przejściu całej trasy dostrzegł zaledwie jedną porzuconą puszkę po piwie znanej marki, którą podniósł i wrzucił tam, gdzie trzeba i tutaj zdarzył się kolejny cud! Odpowiedzialny za ten teren postarał się i przygotował ciekawie obudowane pojemniki na śmieci, które nadążają za obowiązującymi standardami – segregacja śmieci dotarła już wszędzie? Pomimo tego, że obowiązująca ustawa popularnie zwana „śmieciową” jest zła i krzywdząca, ludzie powoli pojmują znaczenie przyrody w ich życiu. Czy wreszcie zaczynamy szanować środowisko? To brzmi jak piękna baśń, ale TAK!

Brawo!

_______________________

(red.)

Fot. Włodzimierz Malinowski

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook