26 stycznia 2021

TELEWIZYJNO FILMOWA AGENCJA PROMOCYJNA

TUCHOLSKA OFICYNA KULTURALNA i SPOŁECZNA tokIs – press tv

„Jenot” na podium Mistrzostw Polski „O Róg Wojskiego”, czyli… nasi w Człuchowie!

1 min read

W miniony  weekend w Człuchowie odbył się XIX Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich„O Róg Wojskiego” na zamku w Człuchowie. W imprezie uczestniczyło ponad 400 sygnalistów z całej Polski. Reprezentacja Technikum Leśnego w Tucholi aż dwukrotnie znalazła się na podium.

Cały, siedmioosobowy zespół zajął II miejsce w przeglądzie musztry paradnej sygnalistów [Jagoda Cemka, Piotr Habułyk, Damian Kozłowski, Amadeusz Żmijewski, Filip Sobolewski, Szymon Pikulik i opiekun Piotr Grzywacz].

Solista Piotr Habułyk zajął  3 miejsce w regionalnej klasyfikacji  województwa pomorskiego, jako że na tym terenie odbywał się konkurs i prowadzono taką klasyfikację.

Tegorocznym indywidualnym  „Mistrzem Polski” po raz piąty został Karol Kroskowski, obecnie reprezentujący Wydział Leśny SGGW w Warszawie, wcześniej – uczeń Technikum Leśnego w Tucholi, podopieczny Piotra Grzywacza.

Zespołowym zdobywcą „Rogu Wojskiego” jest zespół „Hagard”  z wydziału leśnego Uniwersytetu Rolniczego  w Krakowie. Zdobywcą „Muzy Wojskiego” w kategorii muzyki myśliwskiej jest   chór Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bukowinie (na Pomorzu).

______________________

(red.)

Mat. nadesłane

Please follow and like us:
Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial
RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook